UA / RU
Підтримати ZN.ua

"Суд" Сімферополя відправив на повторний розгляд "справу Веджіє Кашка" — журналіст

Вирок у справі підконтрольний Росії суд виніс ще у квітні.

Підконтрольний Росії "суд" окупованого Сімферополя направив "справу Веджіє Кашка" на повторний розгляд, повідомив в Facebook журналіст Антон Наумлюк. Також "Сімферопольський районний суд" задовольнив клопотання одного з нібито свідків.

"Сімферопольський районний суд задовольнив клопотання громадянина Туреччини Юсуфа Айтана, скасував рішення суду про стягнення з нього коштів на користь сім'ї Веджіє Кашка і направив справу на новий розгляд", - написав Наумлюк.

Він пояснив, що Айтан позичив гроші у ветерана кримськотатарського національного руху Веджіє Кашка. Але замість того, щоб віддати, він звернувся у ФСБ із заявою про вимагання у нього грошей кримськими татарами, які допомагають Кашка стягнути борг.

17 квітня підконтрольний Росії "Київський районний суд" окупованого Сімферополя виніс вирок фігурантам "справи Веджіє Кашка" Руслану Трубачу, Бекіру Дегерменджи, Казиму Аметову та Асану Чапуху. Кримських татар звинуватили нібито у вимаганні коштів.

Руслана Трубача, Бекіра Дегерменджи і Казима Аметова засудили до трьох років умовного ув'язнення з випробувальним терміном три роки. Асана Чапуха засудили до 3,5 років умовно з випробувальним терміном три роки.

23 листопада 2017 року в окупованому Сімферополі після чергових затримань кримських татар померла ветеран кримськотатарського руху Веджіє Кашка. 82-річній жінці стало зле під час затримання Бекіра Дегерменджи, Асана Чапуха, Руслана Трубача і Кязіма Аметова. Їх звинуватили у "вимаганні грошей у громадянина Туреччини". Активіст Наріман Джелял заявив, що громадянин Туреччини, через якого затримали групу кримських татар, вкрав гроші сім'ї Веджіє Кашка.

Наприкінці січня 2018 року утримуваних у СІЗО Бекіра Дегерменджі, Кязіма Аметова та Руслана Трубача відпустили під домашній арешт, за кілька тижнів до цього запобіжний захід змінили Асану Чапуху. Адвокати фігурантів "справи Веджіє Кашка" наголошували на погіршенні здоров'я підзахисних та відсутності у СІЗО умов для належного лікування. Пізніше всім чотирьом дозволили відвідувати медичні установи.