UA / RU
Підтримати ZN.ua

Суд розглядає апеляцію на арешт Андрія Антоненка: онлайн

Скаргу на запобіжний захід фігуранту справи Шеремета мали розглянути минулого тижня, але засідання не відбулося через відсутність прокурорів.

Апеляційний суд у понеділок, 23 грудня, розглядає апеляцію на арешт Андрія Антоненка, якого підозрюють у вбивстві журналіста Павла Шеремета. За словами правоохоронців, Антоненко нібито був організатором злочину.

Скаргу на арешт Антоненка та ще однієї підозрюваної Юлії Кузьменко мали розглянути 20 грудня. Однак, через відсутність прокурорів засідання не відбулося. Згодом у Генпрокуратурі повідомили про оновлення групи прокурорів, які здійснюють процесуальне керівництво у кримінальному провадженні. Попередні прокурори, задіяні у судовому процесі, не пройшли переатестацію.

Однак, як зазначили в ГПУ, розгляд скарги не відбувся через "неналежне інформування прокурорів про засідання та несвоєчасне надходження матеріалів із Печерського райсуду".

22 грудня у Києві відбулися одразу дві акції, пов'язані з убивством Павла Шеремета. Їх учасники вимагали відставки голови МВС Арсена Авакова та справедливості для тих, кого слідство оголосило "вбивцями" журналіста.

Журналіст Павло Шеремет трагічно загинув 20 липня 2016 року в результаті підриву автомобіля. Вибух стався о 7:45 ранку, коли журналіст виїхав з дому і проїхав кілька десятків метрів, на розі вулиць Богдана Хмельницького та Івана Франка в Києві.

У лютому 2017 року міністр внутрішніх справ Арсен Аваков заявив, що слідство встановило людей, які могли бути причетні до вбивства Шеремета, а також можливих свідків злочину.

12 грудня 2019 року керівництво поліції повідомило, що у вбивстві Шеремета підозрюють дитячого кардіохірурга і волонтерку Юлію Кузьменко, рок-музиканта і бійця ССО Андрія Антоненка і військового медика Яну Дугарь. У справі також фігурує подружжя добровольців Владислав та Інна Грищенки. Поліція вважає, що вони можуть володіти інформацією про вбивство Шеремета. За версією слідства, мотивом вбивства була "дестабілізація суспільно-політичної ситуації". Вірогідних замовників у поліції назвати не змогли.

13 грудня Печерський суд відправив Дугарь цілодобовий під домашній арешт, а Кузьменко взяв під варту на 60 діб без права внесення застави. Запобіжний захід підозрюваним обирав суддя Сергій Вовк, який у 2012 році відправив за грати Юрія Луценка. ЄСПЛ визнав той вирок політично вмотивованим.

Колеги Шеремета з "Української правди" піддали сумніву озвучену поліцією версію щодо мотивів вбивства.

Детальніше про версію слідства читайте в матеріалі DT.UA "Що відомо про вбивство Павла Шеремета".