Обласний суд Ростова-на-Дону відхилив скарги на продовження арешту двом фігурантам другої сімферопольської "справи Хізб ут-Тахрір" Руслана Сулейманова і Ерфана Османова, повідомила у Facebook "Кримська солідарність". Засідання суду відбулося в закритому режимі.
"Постанови залишено без змін незважаючи на те, що я вказувала, що судом не були досліджені належним чином підстави правомірності залишення терміну утримання під вартою", - повідомила адвокат Світлана Олексієнко.
За її словами, під час суду щодо продовження висновку слідчий не назвав ніяких конкретних вичерпних даних, коли перераховував підстави для продовження терміну запобіжного заходу. Однак, суд все одно вирішив, що Сулейманов і Османов, перебуваючи на волі, можуть сховатися від органів попереднього слідства і продовжити займатися "злочинною діяльністю".
"Це твердження бездоказове. Доводи слідства про необхідність проведення великої кількості слідчих дій свідчать про допущення наслідком тяганини", - додала Олексієнко.
Також суд не став встановлювати факт несвоєчасного проведення слідчих дій, і без належного мотивування погодився, що утримування в СІЗО виправдано необхідністю отримання висновку експертів для проведення слідчих дій.
Раніше адвокат ще одного фігуранта другої сімферопольської "справи Хізб ут-Тахрір" заявив про порушення під час впізнання незаконно утримуваних кримчан.
Нагадаємо, 27 березня співробітники ФСБ РФ і Росгвардіі провели незаконні обшуки та затримання у будинках 25 кримських татар в анексованому Криму. Переважна більшість обшуків проводилася в окупованому Сімферополі, у межах фабрикованої російськими окупантами "справи Хізб ут-Тахрір".
Затримали понад 20 осіб. Трьох із них – Османа Аріфмеметова, Ремзі Бекірова та Владлена Абдулкадирова – у російському Ростові-на-Дону, куди вони приїхали знімати "суд" над політв'язнями. Підконтрольний окупантам "суд" заарештував затриманих, їх вивезли з Криму на територію РФ.
Генеральна Асамблея ООН у своїх резолюціях неодноразово засуджувала незаконні дії країни-окупанта і закликала її дотримуватися прав людини. 22 грудня 2018 року Генеральна Асамблея ООН прийняла нову резолюцію "Ситуація з правами людини в Автономній Республіці Крим і місті Севастополь, Україна".
Вона стала третьою ініційованої Україною і прийнятою Генасамблеєю ООН за останні два роки. При цьому Росія не виконала жодної вимоги попередніх резолюцій.