UA / RU
Підтримати ZN.ua

Суд оштрафував Саакашвілі за незаконний перетин кордону

Незважаючи на невелику суму штрафу, екс-губернатор Одеської області має намір довести свою правоту.

Мостиський районний суд Львівської 22 вересня наклав на екс-губернатора Одеської області Міхеїла Саакашвілі адміністративне стягнення у розмірі 200 неоподатковуваних мінімумів громадян - 3400 грн - по адміністративній справі про незаконне перетинання українського кордону.

Як передає BBC, лідер "Руху нових сил" також повинен заплатити 320 грн судового збору.

Сам Саакашвілі на судове засідання не прийшов, а його інтереси представляли адвокати Назар Кульчицький і Маркіян Галабала.

Хоча наприкінці засідання адвокат Галабала заявив, що Саакашвілі просив перенести засідання на кілька днів, щоб він приїхав, дав остаточні пояснення і сказав заключне слово.

Перше засідання у цій справі відбулося 18 вересня, проте розгляд тоді перенесли на 22 вересня.

За звинуваченням у незаконному перетині кордону Саакашвілі загрожував штраф від 1700 до 3400 гривень або адміністративний арешт на 15 діб.

Незважаючи на невелику суму штрафу, колишній президент Грузії заявляє, що для нього принципово довести, що він законно перетнув кордон.

22 вересня суд заслухав свідчення трьох представників прикордонної служби і одного активіста з боку захисту Саакашвілі.

Активіст Олександр Кучер розповів, як прихильники екс-губернатора Одеської області цілий день їздили вздовж кордону. Вони готувалися зустрічати Саакашвілі спочатку в пункті пропуску "Краковець", а потім на залізничній станції "Мостиська-2" та в Шегинях.

За його словами, активісти вирішили рятувати лідера "Руху нових сил", що знаходився перед в'їздом на пункт пропуску на нейтральній смузі.

через інформацію про замінування пункту пропуску політику нібито загрожувала небезпека, а прикордонники відмовлялися його евакуювати.

Захист Саакашвілі стверджував, що внутрішні посадові інструкції зобов'язували прикордонників евакуювати політика в Україну, а представники ДПСУ наполягали, що він повинен повертатися в бік Польщі.

Представник ДПСУ, майор Олександр Бродський в суді повідомив, що на пункті пропуску через анонімне повідомлення про замінування оголосили команду "Набат".

Згідно з планом дій у такій кризовій ситуації, автомобілі на нейтральній смузі нібито повинні були повертатися у Польщу, а Саакашвілі натомість порушив правила перетину українського кордону.

Таку ж позицію озвучив начальник Західного регіонального управління ДПСУ, генерал-майор Володимир Єгоров.

Захисники Саакашвілі під час допиту свідків від ДПСУ використовували їх же свідчення у кримінальній справі проти Давида Сакварелідзе, якого звинувачують в організації незаконного перетину.

Захисники знайшли досить багато невідповідностей у свідченнях прикордонників в рамках кримінальної справи і по адміністративній справі проти Саакашвілі.

зокрема, в кримінальному провадженні нібито є пояснення прикордонників, ще вранці їх інструктували, як діяти в разі прибуття Саакашвілі.

Під час сьогоднішніх показань пан Єгоров цю інформацію не підтвердив.

Також був ряд розбіжностей з часом повідомлення про замінування, а також про черговості оголошень команд "Набат", "Набат-анонім" і "Паркан-бар'єр", які виникають в таких ситуаціях.

Представники ДПСУ наполягали, що прорив кордону ініціювали декілька десятків спеціально підготовлених людей, які напали на шеренгу прикордонників і незаконно прорвалися на пункт пропуску. Після чого натовп завела Саакашвілі в Україну.

Інша принципова позиція захисту - протокол про незаконне перетинання склали 12 вересня у Львові, а сама подія сталася 10 вересня. Захист наполягав, що протокол склали незаконно, адже на це дається три години з моменту виявлення порушення.

Майор Бродський, який становив документ, наполягав, що почав його оформляти відразу 10 вересня ще в Шегинях.

Нагадаємо, що 10 вересня позбавлений українського громадянства екс-губернатор Одеської області Міхеїл Саакашвілі і його прихильники прорвали кордон українських прикордонників на кордоні з Польщею. Детальніше про повернення Саакашвілі в Україну читайте в матеріалі "Прорив Саакашвілі через кордон: головне".

Національна поліція Львівській області зареєструвала кримінальне провадження за ч. 1 ст. 332 - за фактом незаконного переміщення Міхеїла Саакашвілі через державний кордон.

11 вересня адвокат колишнього президента Грузії Маркіян Галабала заявив, що позов до Вищого адміністративного суду України про незаконність позбавлення Міхеїла Саакашвілі українського громадянства буде поданий в найближчі дні.

Адвокат сказав, що подання на Державну міграційну службу України заяви для визнання його підзахисного особою, яка потребує додаткового захисту, юридично повинна призупинити реалізацію запиту на його екстрадицію.

12 вересня Саакашвілі біля львівської готелі "Леополіс" у присутності журналістів отримав адміністративний протокол про незаконне перетинання кордону, який він пізніше підписав.