Лефортовський суд Москви у середу, 17 липня, продовжив арешт військовополонених українських моряків ще на три місяці - до 24 жовтня, повідомив журналіст Роман Цимбалюк.
"Дива не сталося. Арешт військовим морякам продовжено ще на 3 місяці, до 24 жовтня 2019 року. Загалом до 10 місяців. Поки оголошено вердикт стосовно першої групи: Михайло Власюк, Богдан Головаш, Денис Гриценко, Андрій Драч, В'ячеслав Зінченко, Сергій Попов", - пише Цимбалюк у своєму Facebook.
Зважаючи на досвід попередніх судилищ над українськими моряками, журналіст припускає, що аналогічні рішення буде винесено й щодо решти 18 військовополонених.
"Не домовилися. Поки не домовилися", - додає він, маючи на увазі переговори України і РФ про обмін українських моряків.
Зазначимо, згідно з рішенням Міжнародного трибуналу ООН з морського права, Росія повинна відпустити українців і звільнити захоплені українські катери і рейдовий буксир без будь-яких умов.
Нагадаємо, 9 липня Слідче управління ФСБ Росії висунуло військовополоненим українцям обвинувачення в остаточній редакції. "Висування обвинувачення в остаточній редакції означає завершення слідчих дій, пов'язаних зі збиранням і процесуальним закріпленням доказів. Наступна стадія - ознайомлення з матеріалами кримінальної справи", - пояснив адвокат моряків Микола Полозов.
25 травня Міжнародний трибунал ООН з морського права ухвалив рішення, яким зобов'язав РФ звільнити два катери, рейдовий буксир ВМС України і 24 українських моряків, захоплених в районі Керченської протоки в листопаді 2018 року. Рішення підтримали 19 суддів, російський суддя голосував "проти". Росія відзвітувала трибуналу про виконання вимоги, однак українців досі утримують у СІЗО "Лефортове" (Москва), РФ продовжує маніпулювати власним розумінням рішення.
Наприкінці листопада 2018 року російські спецпризначенці атакували та захопили два катери та рейдовий буксир ВМС України, які прямували з Одеси до Маріуполя. Поранення дістали кілька моряків, у полон потрапили 24 українських військовослужбовця.
Україна вказала на незаконність захоплення кораблів і "судів" над моряками, наголосивши на тому, що перехід у Маріуполь здійснювався згідно з нормами міжнародного права. Позицію країни поділяють західні партнери, включно з країнами "Великої сімки".
Докладніше про позов України проти Росії у справі військовополонених моряків читайте у статті Володимира Кравченка "Гамбурзький розрахунок" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".