Федеральний суд Канади відхилив позов колишнього заступника голови адміністрації президента Віктора Януковича Андрія Портнова про зняття з нього санкцій. У суді зазначили, що протилежне рішення означало було б узурпацією конституційної представницької ролі виконавчої гілки влади, передає "Укрінформ".
"Суд постановляє відмовити в розгляді позову", - йдеться в ухвалі суду.
Відповідне рішення ухвалив головуючий суддя Майкл Менсон. Зазначено, що у своєму позові Портнов також вимагав виплатити йому відшкодування, але цей запит суд також відхилив.
"Те, що МЗС Канади не рекомендував внести зміни до законодавства з метою вилучення імені позивача, є обґрунтованим. Якби суд дійшов протилежного рішення, то це було б неналежним перевищенням ролі суду та узурпацією конституційної представницької ролі виконавчої гілки влади", - зазначено в ухвалі.
Андрій Портов хотів довести, що Міністерство закордонних справ Канади мало виключити його ім'я із санкційного списку з огляду на те, що проти нього в Україні не відкрили жодного кримінального провадження. Однак за словами судді, в нього є достатньо доказів, що колишні вчинки Портнова досі розслідуються правоохоронними органами.
Наразі Портнову заборонено в'їзд до США та Канади, а його активи у цих країнах заморожені. Портнов потрапив до найпершого першого санкційного списку Канади ще в 2014 році, незабаром після втечі Віктора Януковича з України. Окрім Канади проти Портнова застосували обмежувальні заходи ЄС, Норвегія та Швейцарія.
У жовтні 2015 року Суд Європейського союзу ухвалив рішення у справі "Портнов проти Ради ЄС", яким повністю задовольнив" і "визнав протиправними" рішення Ради ЄС про введення санкцій проти нього.
Згідно з рішенням, Суд ЄС встановив, що єдиною причиною для накладення санкцій на Андрія Портнова був лист від Генеральної прокуратури України, в якому ГПУ стверджувала про те, що нібито інформація слідства дозволяє говорити, що Портнов серед інших причетний до "розтраті значної кількості державних коштів та їх нелегального виведення за межі України".
Проте, за даними суду, лист від України не містив ніяких інших деталей щодо фактів, звинувачення в яких приписувалися позивачу.
На думку суду, це недостатня підстава для введення санкцій проти чиновників.