UA / RU
Підтримати ZN.ua

Суботня акція під ОПУ: фігурант відео МВС вимагає вибачень та спростування поширеної інформації

Роман Ратушний звернувся із такою вимогою до заступника голови МВС Геращенка.

Активіст та очільник громадської ініціативи “Захистимо Протасів Яр” Роман Ратушний вимагає від заступника голови МВС Антона Геращенка спростувати та більше не поширювати інформацію про його участь в акції, яка відбулася 20 березня під стінами Офісу президента. Відповідне звернення Ратушний офіційно направив Геращенку.

Напередодні на сайті Нацполіції та Facebook-сторінці Геращенка з’явилися відео акції з підписаними сімома активістами, яким планується вручити підозру. Серед них є ім’я Ратушного. Зокрема, у відео вказано ПІБ осіб, рід їхньої діяльності та видно зображення. Своєю чергою активіст заявив, що відповідний ролик порушує його честь і гідність, а також негативно впливає на репутацію.

За його словами, “невстановлена особа у масці, з якою мене нібито порівнюють, жодних протиправних дій на відео не вчиняє". 

“Враховуючи, що вказаний вище відеозапис: (1) містить мої персональні дані та фотознімок (дозвіл на використання якого, я ніколи ні МВС, ні особисто Антону Геращенку не надавав), які в загальному контексті відеоролика та супроводжуючого напису (2) створює у стороннього глядача враження про мою причетність до незаконних дій,  наявність  підстав для переслідування мене в кримінальному порядку, і навіть що таке кримінальне переслідування вже відбувається. А це не відповідає дійсності. Тому вважаю, що зазначений відеозапис містить недостовірну та негативну інформацію щодо мене, яка ображає мою честь і гідність і шкодить моїй діловій репутації”, - йдеться у зверненні.

Ратушний також заявив про те, що розцінює як погрозу інформацію з відео про намір оголосити йому підозру. Активіст назвав це порушенням свого права на мирне зібрання. 

“Вимагаю: припинити незаконне використання мого зображення, і згадування  інформації щодо мене... у відеозаписі шляхом видалення зазначеного посту і відео. Спростувати недостовірну інформацію... яка порушує мої особисті немайнові права”, - йдеться у зверненні до Геращенка.

Крім того, Ратушний хоче, аби Геращенко публічно перед ним вибачився, зокрема, за допомогою відповідної публікації на своїй сторінці у Facebook.

Заступнику міністра внутрішніх справ Антону Геращенко вул. Академіка Богомольця, 10, м. Київ, 01601 Міністерство...

Опубліковано Романом Ратушним Середа, 24 березня 2021 р.

Читайте також: Ще одному учаснику протестів під ОП повідомили про підозру

Активісти прийшли на Банкову 20 березня підтримати Сергія Стерненка, фігурантів “справи Шеремета” Андрія Антоненка, Юлію Кузьменко та Яну Дугарь, ветеранку АТО Вікторію Котеленець (“Фортуну”). Акцію “Не чуєш? Побачиш!” приурочили до дня народження Стерненка, якому виповнилося 26 років.

Учасники протесту вимагали відставки міністра МВС Арсена Авакова і генпрокурорки Ірини Венедіктової, а також відсторонення ексзаступника голови АП Януковича Андрія Портнова від “керування” судовою системою країни.

Під час акції учасники закидали поліцію фаєрами, обмалювали стіни будівлі ОПУ, вибили двері та вікна, а також намагалися підпалити табличку с надписом “Президент України”.

У поліції відкрили кримінальну справу за ч. 4 статті 296 (хуліганство із застосуванням зброї) Кримінального кодексу України. 

Напередодні суд відправив під цілодобовий домашній арешт Влада Сорда - затриманого під час акції активіста. Крім того, підозри вручили Сергію Філімонову та ще кільком учасникам акції.

В Офісі президента оцінили збитки, завдані протестувальниками, в 2 млн гривень, а також звинуватили в провокації противників чинної влади. Редакція ZN.UA зібрала реакції українських політиків, журналістів і громадських активістів на події на Банковій.