UA / RU
Підтримати ZN.ua

Страйк польських перевізників: на кордоні України та Польщі стоять майже 3 тисячі вантажівок

У ДПСУ пояснили, чи є перешкоди у перетині кордону для легкових авто.

У трьох пунктах пропуску на українсько-польському кордоні скупчилися близько 2800 вантажівок, повідомив речник Державної прикордонної служби Андрій Демченко. Черги на кордоні виникли через страйк польських перевізників, які блокують пункти пропуску.

«Найбільше в пункті пропуску Краківець, це десь 1200 вантажівок, у пункті пропуску Ягодин - 1100 вантажівок, і навпроти Рава-Руської 500», – повідомив Демченко в ефірі телемарафону та додав, що у порівнянні з минулими днем черги на кордоні збільшились.

За словами речника ДПСУ, перевізники почали їздити іншими маршрутами. Тому скупчення авто є й на інших пунктах пропуску. Зокрема, на «Шегині» стоять близько 1200 машин.

Демченко підкреслив, що легкові авто можуть перетинати кордон без перешкод.

Читайте також: Блокування кордону: польські перевізники відхилили пропозицію, яку напрацювала тристороння група

З 6 листопада польські перевізники заблокували три пункти пропуску для проїзду вантажного транспорту: Корчова – Краковець, Гребенне – Рава-Руська та Дорогуськ – Ягодин. Організатори протесту пропускають лише безпекові та гуманітарні вантажі, та лише  по одному вантажному автомобілю на годину. Страйк, за попереднім оголошенням, триватиме до 3 січня. При цьому з 20 листопада перевізники хочуть заблокувати ще й пункт пропуску «Шегині – Медика».

Протестувальники вимагають, зокрема, повернути необхідність отримання дозволів для українських транспортних фірм, посилення правил перевезення, запровадження окремої черги в «єЧерзі» для транспорту із номерами ЄС, створення окремої черги для порожніх вантажівок, забезпечення доступу до системи «Шлях».

Польська ділянка кордону відіграє важливу роль у забезпеченні України паливом. Отже, блокада найпотужніших транспортних переходів польськими перевізниками стала випробуванням для українського паливного ринку. Сергій Куюн і Наталя Курган у статті «Польський іспит для українського паливного ринку» розказують, що буде з паливом і його вартістю в Україні.