Президент Володимир Зеленський обговорив з генеральним секретарем НАТО Єнсом Столтенбергом питання реалізації євроатлантичного курсу України.
Серед багато питань також було обговорено реформування Служби безпеки України, повідомляє пресслужба глави держави на відомчому сайті.
Столтенберг назвав прогрес в багатьох питаннях і зосередженість України на продовженні реформування оборонного сектора позитивним, а Зеленський підтвердив, що Україна налаштована на реформування антикорупційного сектора і впровадження актуальною судової реформи.
"Столтенберг зазначив, що законопроєкт про реформування Служби безпеки України, який зараз перебуває в парламенті, допоможе прискорити рух до євроатлантичного шляху", - йдеться в повідомленні.
Зеленський наполягає на важливості для України політичного діалогу з НАТО і пообіцяв, що наступною метою держави є отримання Плану дій щодо членства в НАТО.
Про це він написав у Twitter.
"Радий чути від Єнса Столтенберга, що двері НАТО для України відкриті. Спасибі, що ви особисто і члени Альянсу підтримують нас у бажанні стати членом НАТО. Наша найближча мета - ПДЧ. Ми серйозно ставимося до реформ, оскільки це перш за все зміцнення нашого оборонного сектора", - зазначив Зеленський.
Столтенберг написав в соцмережі, що НАТО підтримує суверенітет і територіальну цілісність України.
"Ми обговорили важливість реформ і ситуацію з безпекою в Чорноморському регіоні. Ми залишаємося відданими зміцненню нашого тісного партнерства", - зазначив генеральний секретар НАТО.
6 лютого о Брюсселі під час пресконференція за підсумками переговорів з прем'єр-міністром України Денисом Шмигаль генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг заявив, що союзники визнають Україну як потенційного кандидата на вступ до НАТО і надають їй практичну допомогу в здійсненні реформ для наближення до стандартів НАТО, досягнення яких є умовою для членства в організації.
У червні 2020 року Альянс надав Україні статус партнера розширених можливостей. Таким чином, Україна стала шостим таким партнером НАТО поряд зі Швецією, Фінляндією, Грузією, Австралією і Йорданією.
21 лютого 2019 року набули чинності зміни до Конституції щодо стратегічного курсу України на набуття повноправного членства в НАТО та ЄС.
У лютому Верховна Рада звернулася до держав-членів НАТО із закликом підтримати наміри України отримати членство в Альянсі та на саміті НАТО в Лондоні в грудні 2019 року розпочати формальний діалог про надання ПДЧ.
Однак в жовтні міністр оборони Олексій Загороднюк і заступник міністра закордонних справ Його Божок назвали недоцільною подачу заявки на ПДЧ, запропонувавши перейти до "нового формату" співпраці з НАТО і зосередитися на практичних кроках.
Відзначимо, що відносини України і НАТО отримали новий заряд енергії після приєднання Києва до програми "Партнерство посилених можливостей".
Про нюанси взаємин України та НАТО читайте в статті Володимира Кравченка «Індивідуальний підхід».