UA / RU
Підтримати ZN.ua

Степанов про заклики ОПЗЖ використовувати вакцину РФ від COVID-19:"Ми можемо користуватися лише безпечною вакциною"

Степанов пояснив, що означає "безпечна вакцина".

Міністр охорони здоров’я Максим Степанов заявив про те, що в Україні використовуватимуть лише безпечну вакцину від коронавірусу, яка пройшла всі стадії випробування. Так він відповів на питання члена фракції ОПЗЖ Нестора Шуфрича про те, чому Україна не використовує вакцину “Супутник-V”, яку виготовляє країна-агресор РФ. 

“Ми можемо говорити про те, що на території країни, для наших пацієнтів, ми можемо використовувати тільки ті вакцини, які є безпечними. Безпечними є ті вакцини, які пройшли всі стадії клінічних випробувань, в тому числі й третю стадію”, - заявив Степанов.

Він пояснив, що саме третя стадія випробувань є наймасштабнішою та передбачає вакцинацію десятків тисяч людей.

“Ми передбачили, що будемо закуповувати виключно ті вакцини, які кваліфіковані Всесвітньою організацією охорони здоров’я”, - додав міністр.

Говорячи про російську вакцину, він зазначив, що наразі немає даних про те, що “Супутник-V” пройшов третю стадію клінічних випробувань. За його словами, зараз тільки відбувається остання стадія випробування вказаної вакцини. 

“Поки не пройдена третя стадія клінічних випробувань, на мою думку, немає про що говорити. Бо саме на третій стадії клінічних випробувань ми бачимо, чи безпечна вакцина, та які супутні загрози може викликати використання тієї чи іншої вакцини, не лише від ковіду”, - додав голова МОЗ.

Раніше стало відомо, що троє медиків, які першими з 42 колег в Алтайському краї отримали вакцину «Спутник V», захворіли коронавірусом. В управлінні преси та масових комунікацій регіону це пов'язали з тим, що імунітет у медиків перед зустріччю з COVID-19 сформуватися не встиг.

Читайте також: Чи можна довіряти вакцинам проти коронавірусу — The Guardian

Нагадаємо, Європейський Союз виділив 400 млн євро Фонду «COVID-19 Vaccine Global Access Facility (COVAX)», який забезпечить придбання до 2 млрд доз вакцини до кінця 2021 року і Україну відібрали в список учасників цієї ініціативи. Вона зможе отримати до 8 млн доз вакцини.

Крім того Україна хоче закупити британські тести і вакцину для боротьби з COVID-19, для цього вивчає можливість використання фінансових інструментів Експортно-кредитного агентства Великобританії (UKEF).

За словами Максима Степанова, Україна отримає вакцину від коронавірусу в кінці I кварталу - початку II кварталу (березень-квітень) 2021 року.

Велика Британія стала першою в світі країною, яка схвалила вакцину від Pfizer і BioNTech для широкого використання. Вже найближчим часом в країні може початися вакцинації людей з груп ризику.