UA / RU
Підтримати ZN.ua

Степанов назвав терміни отримання Україною вакцин за програмою COVAX

Україна отримає препарати від Pfizer і AstraZeneca.

Україна має отримати перший транш вакцин від коронавіруса в рамках програми COVAX до 15 квітня, запевнив міністр охорони здоров'я Максим Степанов. За його словами, Україна розраховує на 360 тисяч доз препарату від AstraZeneca і 117 тисяч доз Pfizer до цієї дати. До кінця травня в країну має надійти всього 1,7 млн доз, а всього в рамках програми - 8 млн доз, передає «Інтерфакс-Україна».

Степанов визнав наявність труднощів із імпортом вакцин, а також підкреслив, що в рамках програми COVAX їх отримують у першу чергу ті країни, де вакцинація ще не починалася.

«COVAX дав вакцини, в першу чергу, тим країнам, які не почали вакцинацію», - заявив міністр в ефірі телеканалу «Україна 24».

«Країни просто блокують експорт, не звертаючи уваги на підписані контракти, не звертаючи уваги ні на що, просто блокують експорт», - додав він.

Степанов запевнив, що якщо в Україні буде достатня кількість препаратів, уряд готовий забезпечити вакцинацію до 5 млн осіб на місяць.

Читайте також: Зеленський наполягає, щоб в Україні розробили систему "паспортів вакцинації"

 

Вакцинація в Україні почалася 24 лютого. Напередодні до України привезли 500 тисяч доз вакцини Covishield (торгова назва вакцини AstraZeneca, котра виробляється в Індії). 

В Україні зареєстровано три вакцини від коронавірусу - Oxford/AstraZeneca (Covishield), Pfizer/BioNTech і CoronaVac, розроблена Sinovac Biotech. Зараз українців прищеплюють вакциною AstraZeneca (вона ж Covishield).

У січні головний санітарний лікар країни Віктор Ляшко анонсував поставку 117 тисяч доз вакцин від коронавірусної інфекції в рамках ініціативи COVAX. За його словами Україна увійшла до числа тих країн, яких відібрали.

У лютому Гана стала першою країною в світі, яка отримала партію вакцини від коронавірусу COVID-19 за міжнародною програмою COVAX. Україна ще в очікуванні.

Наприкінці березня президент Зеленський зробив останній крок - підписав закон, який "розблокує" поставку і тепер, за словами офіційного Києва, поставкам нічого не заважає.

Про те, як влада провалила кампанію вакцинації, читайте в статті Алли Котляр "Антиділа".