UA / RU
Підтримати ZN.ua

Степанов допустив затримку поставки китайської вакцини Sinovac

Постачальник повинен поставити Україні 700 тисяч доз вакцини протягом 30 днів після реєстрації препарату.

Міністр охорони здоров'я Максим Степанов повідомив про високу ймовірність зриву термінів поставок в Україну вакцини від коронавіруса виробництва китайської компанії Sinovac Life Sciences.

За словами міністра, згідно з контрактом, поставки мали початися 6 березня, але вчасно вони, швидше за все, не відбудеться.

«Згідно з контрактом, ми очікуємо поставку перших 700 тисяч доз протягом 30 календарних днів після реєстрації вакцини. Вакцину було зареєстровано 6 лютого в Китаї, тобто 6 березня вони повинні поставити в Україну», - розповів Степанов в ефірі телеканалу «Україна 24» у вівторок, 2 березня.

«Я дав доручення, щоб ситуацію з'ясували в контрагента, але мені щось підказує, що може бути перенесення термінів», - додав він.

Степанов також не виключив, що будуть затримки і з поставками вакцин від Pfizer і Astra Zeneca, які Україна має отримати в рамках міжнародної програми взаємодопомоги COVAX.

«Подивіться, що відбувається в Європі: та ж AstraZeneca переносить терміни, Pfizer переносить терміни», - зазначив очільник МОЗ.

Читайте також: Ізраїль вакцинував від коронавірусу понад 50% населення обома дозами Pfizer

24 лютого в Україні розпочалася вакцинація від коронавірусу препаратом Covishield (торгова назва вакцини AstraZeneca, котра виробляється в Індії). Першими щеплять медиків, військових в зоні операції Об'єднаних сил і співробітників інтернатів.

За перші п'ять днів вакцинації щеплення від коронавірусу зробили 3 141 людині. За словами прем'єр-міністра Дениса Шмигаль, до кінця року вакцинуватися зможуть всі бажаючі.

Минулого тижня до України привезли 500 тисяч доз вакцини Covishield, ще 8 млн наша країна розраховує отримати в рамках європейської програми COVAX і 1,9 млн - купити в китайського виробника Sinovac Biotech.

Редакція ZN.UA впевнена: будь-яка доступна вакцина з доведеною ефективністю, дозволена для екстреного використання в світі і Україні, значно підвищує шанси не захворіти COVID-19 у важкій формі, тому вакцинуватися потрібно. Але, як і до будь-якого процесу, до вакцинації потрібно підходити розумно. Детальніше про прогнози і ризики вакцинації читайте в статті Алли Котляр  «Золота гора» від МОЗ».