Сума коштів, витрачених раніше Кабміном на престижні блокноти з золотим тисненням виявилася не так вже й велика на тлі інших витрат, а собівартість одного блокнота більш ніж скромна, але з крапель збирається море, тому більше в уряду красивої "канцелярії" не буде. Міністр Кабінету міністрів Дмитро Дубілет заборонив будь-які закупівлі, крім паперу А4 і А5 ще у вересні.
У минулому році уряд для потреб Кабінету міністрів і його Секретаріату витратило на закупівлю блокнотів з тисненням фольгою золотистого кольору понад 78 тисяч гривень. Про це зповідомили в прес-службі Секретаріату Кабінету міністрів України.
"У 2018 році ГФД СКМУ (управління адміністративних будівель господарсько-фінансового департаменту Секретаріату Кабінету міністрів України - ред.) на закупівлю канцтоварів для потреб Кабінету міністрів і його Секретаріату було витрачено 313 980,00 грн. В 2018 році на закупівлю блокнотів з тисненням фольгою золотистого кольору в кількості 4000 шт. було витрачено 78 960,00 грн. (з урахуванням ПДВ)", - йдеться у відповіді.
Виходить, один блокнот коштував менше 20 грн - 19,74 грн.
Також повідомляється, що остання закупівля ГФД канцелярських товарів для потреб Кабінету міністрів і його Секретаріату відбулася в серпні 2019-го через систему державних закупівель ProZorro.
"Вартість закупівлі склала 18 876,00 грн (з урахуванням ПДВ) на наступні види канцелярських товарів: папір для нотаток - 500 шт., пластикові закладки з клейкою смужкою - 500 шт., роздільник сторінок на 12 позицій - 300 шт., блокнот формату А5 у клітинку на 120 аркушів - 100 штук", - зазначили у відповіді.
Втім, у проекті Державного бюджету на 2020 рік закладено фінансування господарсько-фінансового департаменту секретаріату Кабінету міністрів в сумі 4,670 млрд. грн. Так що, не виключено, що блокноти повернуться.
Кабінет міністрів подав у Верховну Раду законопроект, який дозволить публікувати закони та інші документи на офіційних сайтах, а не в офіційних друкованих органах. Про це на своїй сторінці в Facebook написав міністр Кабінету міністрів Дмитро Дубілет.
"Тільки що ми подали в Раду законопроект, який повинен позбавити нас від дивного архаїзму. Зараз, щоб якийсь закон чи постанова набрали чинності, вони повинні бути надруковані у газетах "Голос України" або "Урядовий Кур'єр". Ми пропонуємо публікувати закони та інші акти на офіційних сайтах, а не на папері, як і личить в XXI столітті", - написав він.