UA / RU
Підтримати ZN.ua

Стало відомо, наскільки обміліли кримські водосховища

Водосховища природного стоку в аннексированном Криму заповнені на третину.

Загальна наповнюваність водосховищ Криму за місяць знизилася на 7,1 млн кубометрів, Такі дані надали в Держкомітеті водного господарства і меліорації анексованого Криму у відповідь на запит провладного сайту "Кримінформ".

"У травні поточного року загальна наповнюваність водосховищ Республіки Крим на поточну дату склала 98,2 млн кубометрів, що на 7,1 млн кубометрів менше, ніж у попередньому місяці", – повідомили в комітеті.

Зазначається, що станом на 26 травня кримські водосховища природного стоку заповнені на 33%, їх обсяг становить 62,3 млн кубометрів. При цьому наливні водосховища наповнені на 36%, обсяг їх наповнення становить 34,7 млн кубометрів.

У відомстві зазначили, що за даними на початок квітня, запаси води в Сімферопольському водосховищі становили 11 млн кубометрів, у Партизанському – 11,4 млн кубометрів, у Аянском – 3 млн кубометрів. При цьому максимальна ємність водосховищ: Сімферопольського – 36 млн кубометрів, Партизанського – 34,4 млн кубометрів, Аянського – 3,9 млн кубометрів.

Читайте також: Україні потрібно зберігати свою політику щодо водопостачання в Крим – Гербст

Раніше повідомлялося, що запаси питної води в окупованому Криму скоротилися на 60%. Запаси цього найважливішого природного ресурсу будуть повністю вичерпані ориертировчно в липні або серпні 2020 року. На думку американських аналітиків, в умовах гострої нестачі питної води, Росія може спробувати почати нову військову акцію проти України, щоб відновити водопостачання з Дніпра. Зокрема аналітики звертають увагу, що Кремль може скористатися тим, що світ відволікся на пандемію коронавірусу. А виправдати агресію Москва може якимись "гуманітарними" міркуваннями, наприклад, "прагненням запобігти катастрофі на півострові".

Про те, чим загрожує Україні поставка дніпровської води в Крим читайте в статті Валентини Самар "Обережно, Крим. Слизько і боляче" для ZN.UA.