UA / RU
Підтримати ZN.ua

Стало відомо, як українці оцінюють розвиток державної мови

Всього близько 40% українців сказали, що української мови стало більше в їх особистому житті, а більш 50% зізналися, що не помітили жодних змін.

Сьогодні, 29 липня, повідомляється, що українці розділилися в оцінці дій влади у сфері сприяння розвитку української мови.

Задоволені діями влади з цього питання 43,5% громадян, а незадоволені 36,4%.

Про це йдеться в даних опитування КМІС.

Опитані також дали оцінку закону "Про забезпечення функціонування української мови як державної", прийнятого у квітні 2019 року. Вважають, що за рік української мови стало більше в їх особистому житті 37,8% респондентів, а менше - 4,2%. 52,0% опитаних сказали, що нічого не змінилося.

Читайте також: Тарас Кремінь – новий мовний омбудсмен

Погоджуються, що держава має сприяти подальшій імплементації закону про мову у всіх сферах 66,5% респондентів, 19,8% дотримуються протилежної думки.

Опитування проведене Київським міжнародним інститутом соціології з 31 травня до 4 червня 2020 року по всій Україні за винятком окупованих Росією територій. Методом телефонного інтерв'ю було опитано 2000 респондентів. Статистична похибка вибірки не більше 2,4%.

Нагадаємо, 24 липня стало відомо, що близько 23 000 випускників шкіл не здали зовнішнє незалежне оцінювання (ЗНО) з української мови та літератури.

Щоб здати українську мову та літературу, необхідно було набрати 22 бали з 104 можливих, а це не вдалося зробити 8,32% з 275 000 учнів, тобто в цілому приблизно 23 000.

Відомо, що всі, хто не склав українську мову, не можуть вступити до внз в Україні в поточному році. Цей тест є обов'язковим для всіх освітніх програм.

Раніше повідомлялося, що питання збереження статусу української мови як єдиної державної є принциповою, заявив секретар Ради національної безпеки і оборони України Олексій Данілов.

При цьому Данілов зазначає важливість вивчення англійської мови в Україні.