UA / RU
Підтримати ZN.ua

Спроба дати меру Дніпра рекордний хабар: Міський голова заявив про передачу ЗСУ своєї «винагороди викривача корупції»

Мова йде про відсоток від 22 млн євро, які Борису Філатову пропонував ексдепутат Максим Микитась.

Міський голова Дніпра Борис Філатов, який має отримати «винагороду викривача корупції», заявив, що хоче, аби ці кошти були перераховані на рахунок для збору грошей на потреби ЗСУ. Мова йде про кошти, які згідно із законом, мер мав отримати за те, що повідомив про спробу дати йому хабар на суму 22 млн євро.

«У жовтні 2022 року, мені, як міському голові, була запропонована рекордна в історії України сума неправомірної вигоди, а людською мовою - хабар у розмірі 22 мільйони у.о. Згідно з повідомленням НАБУ мене визнано викривачем у кримінальному провадженні, про що було відправлено відповідного листа до НАЗК», – нагадав Філатов.

Він також пояснив, що чинне законодавство передбачає винагороду для викривачів корупції у розмірі до 10% розміру хабаря.

«Цим хочу заявити, що всі кошти винагороди, що я повинен отримати, прошу перерахувати на спеціальний рахунок для збору коштів на підтримку Збройних Сил України… про що мною складено та підписано відповідну заяву компетентним органам», – додав Філатов.

Читайте також: Микитась може вийти під заставу втричі меншу від суми хабара

Нагадаємо, у жовтні детективи НАБУ викрили колишнього народного депутата на спробі дати меру Дніпра Борису Філатову 22 мільйони євро хабаря. За даними Центру протидії корупції, які підтверджує низка українських ЗМІ, йдеться про колишнього топпосадовця корпорації «УкрБуд» Максима Микитася. На те, що йдеться саме про Микитася, вказує і згадка у повідомленні Бюро справи про розкрадання коштів на квартири Нацгвардії, в якій затриманий проходить як обвинувачений. Наступного дня після викриття ексдепутата про спробу дати йому хабар повідомив і сам Філатов.

У листопаді 2021 року прокурори Спеціалізованої антикорупційної прокуратури закінчили розслідування справи про незаконне заволодіння майном Національної гвардії України. Справу передали до Вищого антикорупційного суду. У 2016-1017 році керівництво НГУ і компанія-забудовник підписали угоду про обмін службових квартир в житловому комплексі в центрі Києва (будувався на території колишньої військової частини) на «аналогічні» на околиці міста. Сума збитків сягнула 81 млн грн.