UA / RU
Підтримати ZN.ua

Справу Альперіна закрили через «поправки Лозового»

Нещодавно з тої ж причини закрили справу «Роттерам+».

Справу «короля контрабанди» Вадима Альперіна закрили, використовуючи поправки Лозового, передає «Центр протидії корупції». Зокрема, сторона захисту подала клопотання про закриття справи і застосування скандальних правок, адже строки розслідування нібито продовжував не уповноважений суб’єкт. 

У ЦПК зазначили, що рішення ухвалили судді Вищого антикорупційного суду Олексій Кравчук, Євген Крук та Інна Білоус. Повний текст мають оголосити 17 жовтня.

«Уже вимальовується тенденція до закриття справ з використанням «поправок Лозового». Схожі дії ми вже бачили у справах Коломойського та «Роттердам+».  На черзі можуть бути ще десятки, якщо не сотні справ. Деякі з них по 3-4 роки слухаються у судах і жодних питань у суддів до строків не виникало», – зазначили у Центрі протидії корупції.

Читайте також: Поліція знову одягла електронний браслет на Вадима Альперіна

Там нагадали, що в лютому головуючий у справі Альперіна суддя Олексій Кравчук заявляв про погрози суддям. Тоді через це навіть зареєстрували кримінальне провадження.

Правоохоронці завершили розслідувати справу у листопаді 2020 року. Вищий антикорупційний суд отримав це провадження у серпні 2022 року. Через п’ять місяців судді раптово вирішили, що справа не підсудна ВАКС і звернулися до апеляції з клопотанням про передачу справи до іншого суду. Однак, апеляція тоді відмовила. 

Зазначимо, що рамках цієї ж справи Апеляційна палата ВАКС стягнула з «короля контрабанди» Альперіна 35 млн грн, так як він порушив покладені судом обов’язки.

Зазначимо, що через «правки Лозового» кілька днів закрили ще одну скандальну справу – «Роттерам+».

Читайте також: «Король контрабанди» Альперін намагався вийти із СІЗО, відбувшись особистим зобов’язанням – ЦПК

Нагадаємо, що бізнесмен Вадим Альперін обвинувачується у створенні злочинної організації, яка шляхом махінацій незаконно завозила товари в Україну. За версією слідства, збитки склали понад 77,7 млн грн.

У 2019 році детективи НАБУ затримали 10 осіб за підозрою в організації масштабних контрабандних схем. Серед затриманих були начальник Київської митниці Сергій Тупальский і ще шестеро співробітників Державної митної служби. Організатором ОЗУ слідство вважає бізнесмена Вадима Альперіна. У 2017 році його заарештовували за спробу підкупу детектива НАБУ.

Справа, у якій Вадим Альперін є підозрюваним, – лише один епізод із низки злочинів на митниці. Загалом може йтися про 500 млн грн збитків державі на схемах із розмитнення товарів.