UA / RU
Підтримати ZN.ua

Справа Шеремета: Юлію Кузьменко залишили під арештом

Суддя під час засідання не оприлюднив мотивувальну частину такого рішення.

Апеляційний суд Києва відхилив апеляцію на запобіжний захід Юлії Кузьменко, яку підозрюють у вбивстві журналіста Павла Шеремета. Таким чином Кузьменко залишиться під арештом до 8 лютого 2020 року.

Під час засідання, яке відбулося 24 грудня, суд оголосив 55 заяв колишніх і чинних народних депутатів, військовослужбовців, волонтерів, медиків і пацієнтів про те, що вони готові взяти Кузьменко на поруки. Всі вони просили суд скасувати для фігурантки справи Шеремета запобіжний захід у вигляді утримання в СІЗО.

Мотивувальну частину рішення суд під час засідання не оголосив. Тому підстави, на яких суддя вирішив залишити Кузьменко під арештом, поки невідомі.

І адвокат Юлії Кузьменко, і люди, які прийшла на засідання в підтримку підозрюваної, все ще залишаються в залі суду. Сама Юлія Кузьменко також перебуває в суді під конвоєм.

Нагадаємо, 20 грудня прокурори не з'явилися на засідання Апеляційного суду Києва, де захист Кузьменко оскаржив її утримання під вартою. Розгляд апеляційної скарги перенесли на 24 грудня. Адвокат підозрюваної Владислав Добош та її група підтримки відмовилися покидати залу засідань, вимагаючи розгляду апеляції. Поліцейські і нацгвардійці штурмували приміщення й вивели Юлію Кузьменко з будівлі суду.

Журналіст Павло Шеремет трагічно загинув 20 липня 2016 року унаслідок підриву автомобіля. Вибух стався о 7:45 ранку, коли він виїхав з дому і проїхав кілька десятків метрів, на розі вулиць Богдана Хмельницького та Івана Франка в Києві.

У лютому 2017 року міністр внутрішніх справ Арсен Аваков казав, що слідство встановило людей, які могли бути причетні до вбивства Шеремета, а також можливих свідків злочину.

12 грудня 2019 року керівництво поліції повідомило, що у вбивстві Шеремета підозрюють дитячого кардіохірурга і волонтерку Юлію Кузьменко, рок-музиканта і бійця ССО Андрія Антоненка та військового медика Яну Дугарь. У справі також фігурує подружжя добровольців Владислав та Інна Грищенки. Поліція вважає, що вони можуть володіти інформацією про вбивство Шеремета. За версією слідства, мотивом вбивства була "дестабілізація суспільно-політичної ситуації". Вірогідних замовників назвати не змогли.

13 грудня Печерський суд відправив Дугарь під цілодобовий домашній арешт, а Антоненка та Кузьменко взяв під варту на 60 діб без права внесення застави.

Колеги Шеремета з "Української правди" піддали сумніву озвучену поліцією версію щодо мотивів вбивства.

Детальніше читайте в матеріалі DT.UA "Що відомо про вбивство Павла Шеремета".