UA / RU
Підтримати ZN.ua

Справа Гандзюк: Захисники Мангера хочуть допитати Левіна у Болгарії

Адвокат заперечує, що таким чином вони намагатимуться здійснити тиск на одного з фігурантів справи.

Адвокати Владислава Мангера, підозрюваного у вбивстві активістки Катерини Гандзюк, повідомили, що хочуть опитати іншого фігуранта цієї справи Олексія Левіна у болгарській в'язниці. Про це повідомляє LB.

"Ми маємо право в рамках статті 20 закону "Про адвокатуру" провести його опитування. Ми хочемо до нього потрапити. Ми збираємося призначити час і туди поїхати. Відмовити нам у зустрічі не можуть. До нього є доступ будь-яких осіб. Тут немає нічого незаконного. Ми отримали відповідь від ГПУ і тепер будемо більш активно ініціювати цю зустріч", - пояснив адвокат Андрій Мурашкін.

Захисник Мангера заперечує інформацію, що таким чином вони намагатимуться здійснити тиск на одного з фігурантів справи.

Радниця мера Херсона Катерина Гандзюк померла 4 листопада 2018 року в київській лікарні. Офіційна причина смерті: поліорганна недостатність і хімічні опіки 39% тіла в результаті нападу з використанням сірчаної кислоти.

За словами Віктора Гандзюка, напад на його дочку замовили голова Херсонської облради і голова місцевого осередку "Батьківщини" Владислав Мангер, а також члени "Блоку Петра Порошенка" - голова ОДА Андрій Гордєєв і його заступник Євген Рищук.

Після смерті Гандзюк кримінальну справу про замах на неї перекваліфікували за статтею "завершене умисне вбивство".

11 лютого 2019 року Владиславу Мангеру повідомили про підозру в організації вбивства Катерини Гандзюк. Але вже в квітні прокуратура вручила йому нову підозру, відмовившись від звинувачень в організації умисного вбивства. 14 лютого Шевченківський райсуд Києва заарештував Мангера до 3 березня. Наступного дня він вийшов на свободу після внесення 2,5 млн гривень застави.

6 червня 2019 року Покровський районний суд Дніпропетровської області виніс обвинувальні вироки виконавцям вбивства Катерини Гандзюк. Ватажок групи Сергій Торбін отримав 6,5 років, а безпосередній виконавець Микита Грабчуком - 6 років позбавлення волі. Володимир Васянович, В'ячеслав Вишневський і Віктор Горбунов отримали по чотири, а Віктор Горбунов – три роки. У цьому термін включать час, що засуджені вже провели в СІЗО. У прокуратурі пояснили, що перед винесенням вироку всі вони визнали свою провину і дали викривальні свідчення проти інших учасників злочину. У квітні ГПУ перекваліфікувала справу з ч. 2 ст. 115 (умисне вбивство) за ч. 2 ст. 121 Кримінального кодексу (умисне тяжке тілесне ушкодження, що спричинило смерть потерпілого).

Прокуратура також пом'якшила підозру Ігореві Павловському, якого слідство вважає організатором злочину. Йому інкримінують не умисне вбивство, а "приховування злочину" (ч. 1 ст. 396 КК). 2 травня Павловського звільнили з-під варти і відправили під домашній арешт. 26 червня його термін закінчився, але прокуратура не стала клопотати про продовження запобіжного заходу. У липні ГПУ скерувала до суду обвинувальний акт щодо Павловського.

У січні 2020 року Павловського знову затримали й оголосили йому підозру в створенні ОЗУ. Суд повторно взяв його під варту.

Детальніше про ймовірних замовників вбивства Катерини Гандзюк читайте в матеріалі Сергія Рахманіна "Порука" в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".