На засіданні нової Тимчасової слідчої комісії з контролю за розслідуванням нападів на Катерину Гандзюк та інших громадських активістів упродовж 2017-2018 років було вирішено дослідити також напади, які трапились і в 2019 році, повідомила голова Центру прав людини ZMINA Тетяна Печончик.
"Вчора було перше засідання нової ТСК щодо розслідування вбивства Катерини Гандзюк та інших активістів", - написала вона у Facebook.
За словами Печончик, в ТСК передали список з десяти випадків нападів на активістів у 2019 році.
"Комісія погодилася включити у фокус своєї уваги не тільки справи зі "списку Гандзюк" за 2017-2018 рік, але й напади, що сталися протягом 2019 року. Ми передали ТСК список з десяти цьогорічних випадків, до процесу розслідування яких є найбільше запитань", - йдеться у повідомленні.
Зазначається, що представниця ініціативи "Хто замовив Катю Гандзюк?" Марина Хромих запропонувала членам комісії звернутися до ГПУ з окремими запитами щодо перешкоджання слідству з боку суду. А саме щодо тих випадків, коли судовими рішеннями було відмовлено в обшуках, накладенні арешту, проведенні допитів тощо.
"Також вона акцентувала, що важливо отримати пояснення від правоохоронних органів стосовно розшуку ключового підозрюваного в справі Катерини Гандзюк – Олексія Левіна, свідчень якого бракує для доведення до кінця слідства щодо всіх замовників", - написала голова Центру прав людини.
Таким чином, члени ТСК мають до кінця тижня озвучити перелік питань до ГПУ, СБУ та МВС щодо стану розслідувань нападів на активістів.
Надалі комісія планує виокремити ключові справи та міста, де, ймовірно проведе виїзні засідання.
Через півроку запланований перший звіт слідчої комісії.
Раніше повідомлялося, що Верховна Рада проголосувала за створення тимчасової слідчої комісії для здійснення парламентського контролю над розслідуваннями нападів на херсонську активістку Катерину Гандзюк та інших громадських активістів протягом 2017-2018 років.
Згідно з документом, очолив ТСК народний депутат з фракції "Слуга народу" Ігор Василів, а його заступником стала Василіса Бобровська з фракції "Голос".
Згідно з пояснювальною запискою, метою ТСК є перевірка відомостей і з'ясування стану розслідування нападів на Катерину Гандзюк та інших громадських активістів.
Нагадаємо, радниця мера Херсона Катерина Гандзюк померла 4 листопада 2018 року в київській лікарні. Офіційна причина смерті: поліорганна недостатність і хімічні опіки 39% тіла в результаті нападу з використанням сірчаної кислоти.
За словами Віктора Гандзюка, напад на його дочку замовили голова Херсонської облради і голова місцевого осередку "Батьківщини" Владислав Мангер, а також члени "Блоку Петра Порошенка" - голова ОДА Андрій Гордєєв і його заступник Євген Рищук.
Детальніше про ситуацію з атаками на активістів в Україні читайте в матеріалі Ганни Рожкової "Сам на сам із системою" в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".