Шевченківський районний суд міста Києва на засіданні в понеділок, 20 травня, розблокував міжнародний розшук одного з організаторів нападу на активістку Катерину Гандзюк, який призвів до її смерті. Про це повідомила прес-секретар генпрокурора Лариса Сарган в Facebook.
За її словами, слідчий суддя виніс постанову про обрання Олексію Левіну запобіжного заходу у вигляді утримання під вартою. Постанова набере чинності через 5 днів.
"Після вступу визначення чинності Генеральною прокуратурою буде представлений екстрадиційний пакет документів Національного бюро Інтерполу України. Левін буде оголошений в міжнародний розшук", - йдеться в повідомленні.
Нагадаємо, СБУ підозрює Олексія Левіна і голову Херсонської обласної ради Владислава Мангера в організації злочину проти Гандзюк. Раніше в ГПУ повідомляли, що подали Левіна в розшук ще в кінці 2018 року. За даними слідства, він переховується в Домінікані. Відкритим залишається питання його екстрадиції, оскільки Україна не має з Домініканою угоди про обмін.
Основним мотивом вбивства активістки Гандзюк офіційне слідство називає її публічну позицію щодо підпалів лісу і корупційної вирубки в Херсонській області. Сама Гандзюк також вважала Мангера ймовірним замовником замаху на неї.
24 квітня прокуратура вручила нову підозру голові Херсонської обласної ради Владиславу Мангеру – він більше не є обвинуваченим в організації умисного вбивства. Йому, а також безпосереднім учасникам нападу на Гандзюк, тепер інкримінують не ч. 2 ст. 115 (умисне вбивство), а ч. 2 ст. 121 КК України (умисне тяжке тілесне ушкодження, що спричинило смерть потерпілого).
Прокуратура також пом'якшила підозру Ігорю Павловському, якого слідство вважає організатором злочину. Тепер йому інкримінують не умисне вбивство, а "приховування злочину" (ч. 1 ст. 396 КК).
Радник мера Херсона Катерина Гандзюк померла 4 листопада в київській лікарні. Офіційна причина смерті: поліорганна недостатність і хімічні опіки 39% тіла в результаті нападу з використанням хімічної речовини.
Детальніше про справу Катерини Гандзюк читайте у статті Масі Найєма "Сіре зло" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".