Детективи Національного антикорупційного бюро України (НАБУ) під процесуальним керівництвом Спеціалізованої антикорупційної прокуратури (САП) завершили досудове розслідування стосовно ще двох фігурантів справи про заволодіння коштами ДП "НАЕК "Енергоатом", повідомляє прес-служба НАБУ.
У п'ятницю, 16 листопада, адвокатам підозрюваних відкрили матеріали справи для ознайомлення.
За даними слідства, підозрювані були представниками компанії "BRADCREST INVESTMENTS S.A." (Панамська Республіка), задіяній у схемі закупівлі держпідприємством обладнання за завищеними цінами. На її рахунки переможець тендеру, чеська "SKODA JS" (фактично належить російському ЗАТ "Об'єднані машинобудівні заводи") перерахувала 6,4 мільйони євро за нібито консультаційні послуги.
Один із підозрюваних домовлявся про вартість "консультаційних послуг" та укладав необхідні договори, інший – відкривав у банках Швейцарії рахунки "BRADCREST INVESTMENTS S.A." (ймовірно, мова йде про Павла Скаленка).
Під час досудового слідства було з'ясовано, що відповідна сума еквівалентна тій, на яку було завищено вартість обладнання.
Бенефіціаром "панамської" компанії є екс-народний депутат і голова парламентського комітету з питань паливно-енергетичного комплексу Микола Мартиненко, який також є обвинуваченим у цій справі. Підозрювані переховувалися від слідства за межами України, одного з них затримали в лютому, іншого – у жовтні поточного року.
Їм повідомлено про підозру у вчиненні злочинів, передбачених ч.5 статті 27, ч.5 статті 191 (пособництво у заволодінні організованою групою чужим майном шляхом зловживання службовою особою своїм службовим становищем, вчинене в особливо великому розмірі) Кримінального кодексу України.
У травні САП передала до суду справу Мартиненка і групи осіб. Обвинуваченим інкримінується вчинення злочинів, передбачених ч. 5 статті 191, ч. 3 статті 209 (легалізація доходів, отриманих злочинним шляхом), ч. 1 статті 255 (створення злочинної організації) КК України.
Мартиненку також інкримінують заволодіння коштами ДП "НАЕК "Енергоатом" при укладенні та виконанні контрактів на постачання чеського обладнання на загальну суму 6,7 млн євро. І заволодіння коштами ДП "СхідГЗК" у розмірі 17,28 млн доларів шляхом купівлі-продажу уранового концентрату через австрійську компанію-посередника (так звану "прокладку").
21 червня суд повернув САП справу Миколи Мартиненка й інших осіб, підозрюваних у відмиванні коштів, отриманих злочинним шляхом, для усунення недоліків.
Нагадаємо, 20 квітня 2017 року детективи Національного антикорупційного бюро (НАБУ) затримали екс-депутата від фракції "Народний фронт" Миколу Мартиненка. 22 квітня Солом'янський районний суд Києва відмовив в арешті Мартиненка та відпустив його на поруки низки народних депутатів.