UA / RU
Підтримати ZN.ua

Співзасновник ПДМШ звернувся до президента із закликом вирішити питання бронювання працівників

Друзенко зазначив, що Перший добровольчий мобільний шпиталь може зупинитися, якщо держава мобілізує критичну кількість представників команди.

 Співзасновник та президент Першого добровольчого мобільного шпиталю ім. Миколи Пирогова Геннадій Друзенко повідомив, що працівники ПДМШ не підпадають під критерії бронювання від мобілізації та звернувся до президента України Володимира Зеленського звернути  увагу на цю проблему.

"ПДМШ, точніше наші працівники та добровольці, не підпадають під критерії бронювання, які затвердив уряд. За іронією долі, ті, хто живе і працює на фронті, щомісяця рятуючи в середньому тисячу бійців, підлягають мобілізації. При тому, що виконавці проектів міжнародної технічної допомоги нерідко доволі далеких від актуальних фронтових потреб, від мобілізації заброньовані", - зазначив Друзенко в Facebook.

Читайте також: “Словник хоробрості”: у Києві відкрилась виставка присвячена медикиням з прифронтових територій

Він розповів, що понад 50 добровольців ПДМШ вже долучилися до Сил оборони.

"ПДМШ десятий рік рятує життя наших захисників та цивільних жертв російської агресії на фронті. За цей час волонтерська ініціатива фактично перетворилась на високоефективну воєнно-медичну компанію. За нами майже 95 тисяч пацієнтів, з яких понад 38 тисяч пройшли через руки наших медиків-добровольців лише за час великої війни", - сказав він.

За його словами, ПДМШ вдалося створити автопарк медичних та спеціалізованих авто, які належним чином зареєстровані та застраховані.

Він повідомив, що завдяки іноземним та українським донорам добровольче формування може працювати з виробами світових лідерів: американським ZOLL, швейцарським Hamilton, японським Fujifilm.  німецьким Weinmann, а також має одне з найкращих реанімаційних обладнань.

Друзенко підкреслив, що ПДМШ для перетворення на повноцінну воєнно-медичну компанію бракує лише ліцензії на медичну практику. Однак він сподівається отримати її вже в наступному місяці.

Медики Першого добровольчого мобільного шпиталю (ПДМШ) несуть свою вахту на фронті. Тендітна медсестра Ірина Бабич бачить сенс у кожній своїй дії тут. В напівпорожньому селі, де більше видно залишених котів та собак і постійно чутно гуркіт зброї, рятуючи життя воїнів, вона — на своєму місці. І разом зі своїм напарником — лікарем Олександром Полякіним вона спокійна й зосереджена у своєму очікуванні виклику з «передка»… Про те, як пройшов день чергування з екіпажем медиків ПДМШ ім. Пирогова в репортажі "Щасливий день ПДМШ" розповідає Надія Суха.