UA / RU
Підтримати ZN.ua

Спільний центр контролю за припиненням вогню погодився на демілітаризацію Широкіно

ОБСЄ заявляє, що зараз найважливіше - політична воля для підтримки цього плану на найвищому рівні

Представники України і Російської Федерації у спільному центрі з контролю і координації режиму припинення вогню в Донбасі погодились про необхідність демілітаризації Широкіно. Про це на брифінгу в Маріуполі заявив заступник голови СММ ОБСЄ в Україні Олександр Хуг.

"На сьогоднішній зустрічі представники України і РФ у спільному центрі дійшли згоди, що необхідно демілітаризувати Широкіно. Але ясно, що генерали - не єдині особи, які беруть участь у цьому процесі. Незважаючи на те, що вони обидва хочуть демілітаризації цього населеного пункту, вони потребують схвалення зверху. Зараз найважливіше - політична воля для підтримки цього плану на найвищому рівні", - підкреслив Хуг.

Читайте також: В ОБСЄ заявили, що бойовики в Широкиному "прикриваються" їх спостерігачами

22 квітня жителі Маріуполя просили президента України відмовитися від ідеї демілітаризації села Широкіно. Про це йдеться у зверненні штабу громадянського об'єднання "Оборона Маріуполя" до президента, секретаря РНБО, міністра оборони і начальника Генштабу.

У штабі Об'єднаного Центру з контролю і координації у Донбасі ініціювали план створення демілітаризованої зони в Широкіно.

Незважаючи на постійне порушення бойовиками перемир'я, 17 квітня в штабі АТО заявили, що Україна згодна на демілітаризацію Широкіно. При цьому, Азов виступив проти відведення військ з Широкіно. 20 квітня бойовики заявили, що відмовилися від демілітаризації Широкіно.