UA / RU
Підтримати ZN.ua

Спецпредставеник ОБСЄ пояснив, що заважає зупинити війну в Донбасі

За його словами, без реального припинення вогню ситуація не зрушить з місця.

Сторони конфлікту в Донбасі не довіряють один одному. І це заважає врегулюванню. Про це "Укрінформу" сказав спеціальний представник ОБСЄ в Тристоронній контактній групі Мартін Сайдік.

"Зараз в Україні люди обговорюють необхідність введення віз для росіян, і це просто свідчить про те, де ми знаходимося зараз у встановленні діалогу. Якщо не буде взаємного розуміння, не буде відновлення довіри, вся наша робота залишатиметься дуже складною", - підкреслив він.

Також, за словами Сайдіка, закінчити війну в Донбасі не вдасться без стійкого режиму припинення вогню. Він підкреслив, що це "перший крок, який повинен бути зроблений".

Представник ОБСЄ відмовився коментувати пропозиції заміни Мінського процесу якимось іншим, оскільки працює над імплементацією саме Мінських домовленостей.

"Я думаю, що Мінські домовленості - це хороша платформа для вирішення проблем, дуже хороша платформа. Але для нової платформи, для нової угоди потрібно, щоб політики спочатку погодилися на ці домовленості", - підкреслив Сайдік.

Читайте також: Бойовики прибрали блокпост у Петровському – ОБСЄ

Нещодавно спостерігачі ОБСЄ помітили російських військових під Маріуполем. За повідомленнями членів місії, в автомобілі знаходилися чотири людини, озброєні автоматами АК-47. Всі вони були одягнені у військову форму. Пасажири і водій заговорили зі спостерігачами, під час розмови двоє з них повідомили про те, що є громадянами Російської Федерації.

Нагадаємо, на саміті лідерів країн "Нормандської четвірки" 19 жовтня в Берліні була досягнута домовленість, що до кінця листопада голови МЗС затвердять основу проекту "дорожньої карти" з імплементації Мінських угод. Крім того, лідери країн попередньо домовилися про продовження роботи з розведення військ на чотирьох ділянках лінії зіткнення в Донбасі. Серед цих ділянок, зокрема, має бути і Дебальцеве Донецької області.

Проте міністри закордонних справ України, Німеччини, Франції та Росії на переговорах у Мінську 29 листопада не досягли прогресу в узгодженні "дорожньої карти" через відмову очільника МЗС РФ Сергія Лаврова обговорювати розміщення збройної місії ОБСЄ в Донбасі.