В Україні стартувала профінансована урядом Японії Програма ООН по підтримці працевлаштування переселенців з Донецької та Луганської областей. Програма включає 8 регіонів України, де найвища концентрація внутрішньо переміщених осіб.
Про це на прес-конференції у Києві сказала заступник Постійного Представника ПР ООН в Україні Ініта Пауловича, повідомляє Укрінформ.
"Наша програма поширюється на вісім регіонів України. Ключові в ній - Донецька і Луганська області, які найбільше постраждали. Також вона покриває Київ, Харків, Полтаву, Одесу, Запоріжжя і Дніпропетровськ", - повідомила Пауловича.
За її словами, в рамках програми планується працевлаштувати 1500 внутрішньо переміщених осіб, а з урахуванням створення приватних підприємств надати переселенцям до 4 тисяч робочих місць, рівень зарплати у яких може доходити до 600 доларів США.
"Створення робочих місць - наше завдання, наш внесок у вирішення проблем з переселенцями. Якщо ми будемо працювати в одній зв'язці: міжнародні організації, державні підприємства, комунальні установи, приватні компанії та громадські організації, ми зможемо змінити ситуацію, у якій опинилися найбільш вразливі верстви населення", - підкреслила Пауловича.
Вона зазначила, що через програми розвитку ООН готова сприяти в цілому реформуванню Державної служби працевлаштування населення України.
"Ми і далі будемо вивчати наші можливості в наданні допомоги не тільки в працевлаштуванні, але й у підвищенні кваліфікації, рекваліфікації працівників, пошуку для людей більш кращої роботи", - уточнила представник ПР ООН.
За її словами, "якщо у людей буде робота і прибуток, вони зможуть вийти за рамки, в які були поставлені, і стати більш активними у суспільстві".
Раніше повідомлялося, що ООН вперше видаватиме грошову допомогу готівковими коштами та ваучерами жителям підконтрольних Україні Луганської та Донецької областей, які постраждали в результаті бойових дій.
У лютому Всесвітня продовольча програма (WFP) розширила допомогу жителям Східної України, постраждалим в результаті бойових дій в зонах конфлікту. Агентство ООН передало продовольчі пайки і купони на продукти майже 190 тисяч людей, які були змушені тікати з рідних місць або не можуть покинути прифронтову смугу.
На початку липня делегації Програми розвитку ООН (ПРООН) та Представництва Європейського Союзу в Україні пообіцяли сприяти у вирішенні питання оптимальної організації пропускного режиму в зону АТО. Крім цього, директор ПРООН в Україні Ян Томас Хиемстр і голова з питань співпраці Представництва ЄС в Україні Беренд де Гроот заявили, що їх програма спрямована на допомогу переселенцям і надання їм психологічної підтримки. Також, за їхніми словами, багато уваги приділяється допомоги у знешкодженні замінованих територій.
30 липня Міжнародна організація з міграції (МОМ) оголосила про розширення програми фінансової допомоги, спрямованої на задоволення потреб найбільш уразливих категорій внутрішніх переселенців в Україні. До них відносяться літні люди у віці 75 років і старше, сім'ї з трьома і більше дітьми, батьки-одинаки, а також непрацездатні інваліди першої і другої групи.