UA / RU
Підтримати ZN.ua

Соцзахист ветеранів: експерт розповів, як можна його покращити

Є кілька напрямів, на які слід звернути увагу.

Нещодавно Верховна Рада України затвердила законопроєкт, згідно з яким статус учасника бойових дій зможуть отримувати цивільні особи, які від початку повномасштабного російського вторгнення стали на захист України і воювали як добровольці.

Читайте також: Мобілізація в Україні: чи може курсант відрахуватися з військового вишу під час війни

Голова підкомітету з питань соціального захисту прав ветеранів комітету ВРУ з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів Анатолій Остапенко, який брав участь у доопрацюванні цього закону, в інтерв’ю «Соціальній інформаційній платформі» розповів, які зміни ще слід внести, щоб покращити соціальний захист ветеранів.

«Більше зусиль потрібно спрямувати на соціальний захист захисників і захисниць, які потребують лікування. Особливо важливою є психологічна допомога. Також більш чіткого врегулювання потребують питання підтримки сімей наших загиблих захисників і захисниць. Йдеться не тільки про соціальні виплати, а й про допомогу ветеранському бізнесу, який можуть розвивати також сім’ї загиблих захисників. Це стосується й навчання, перенавчання»,- підкреслив він.

Також він зазначив, що перехід від військової служби до цивільного життя — це одночасно піклування і про військовослужбовців, і про ветеранів. Військовослужбовець має знати, що коли він звільниться, то згідно з чинним законодавством буде отримувати від держави відповідні пільги й допомогу. 

«І ми кажемо не тільки про кадрових військових. Адже в нас до захисту залучені й цивільні особи, які були мобілізовані. До речі, сьогодні вони воюють і отримують гідну заробітну плату. А коли вони повернуться додому, то знову будуть змушені працювати на, умовно кажучи, мінімальну заробітну плату. Тому держава повинна розуміти, що це люди, яких треба перенавчити. Деякі з наших військових, особливо мобілізованих, отримали додаткову фахову спеціальність і тепер можуть працювати й приносити користь державі на іншому рівні. Тому, я думаю, ми все зробимо для того, щоб в державі були кошти, будемо створювати нові робочі місця»,- підкресли він.

Чим ветеранам України та їхнім родинам допомагає держава та з якими викликами нам доведеться зіштовхнутися, коли повернуться ті, хто воює зараз — у розпал повномасштабної військової агресії, читайте в інтерв’ю виконавчої директорки Українського ветеранського фонду Наталії Калмикової «Ветерани війни. Підтримка на рівні гідності» на ZN.UA.