UA / RU
Підтримати ZN.ua

Сьомому фігуранту справи про розкрадання коштів Держінвестпроекту повідомили про підозру

За даними слідства, 165 мільйонів гривень, виділених на будівництво спортивної інфраструктури, були виведені на рахунки кіпрських фірм.

Детективи НАБУ вручили повідомлення про підозру директорові ТОВ "Боржава резорт" – сьомому фігуранту кримінальної справи про розкрадання бюджетних коштів, виділених на реалізацію національних проектів, повідомила прес-служба Національного антикорупційного бюро ввечері у вівторок, 27 березня.

За даними слідства, підозрюваний у змові з посадовими особами Державного агентства з інвестицій та управління національними проектами (Держінвестпроект) та ДП "Державна інвестиційна компанія" протягом 2012-2014 років заволоділи 165 мільйонами гривень.

Гроші призначалися для реалізації нацпроекту "Олімпійська надія-2022 - створення спортивно-туристичної інфраструктури".

Учасники схеми, змовившись, перерахували ці кошти на рахунки підконтрольних їм фірм, зареєстрованих на Кіпрі.

Підозрюваному інкримінують злочин, передбачений ч. 5 ст. 191 Кримінального кодексу України (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем).

Нагадаємо, 12 грудня минулого року детективи НАБУ провели ряд обшуків і затримали чотирьох осіб за підозрою в організації схеми з розкрадання коштів Державного агентства з інвестицій та управління національними проектами України ("Держінвестпроект") і ДП "Державна інвестиційна компанія" на суму 259,2 млн грн.

Того ж дня їм вручили повідомлення про підозру у скоєнні злочину, передбаченого ч. 5 ст. 191 Кримінального кодексу України – "Привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем в особливо великих розмірах, вчинене групою осіб".

Серед затриманих - екс-заступник голови "Держінвестпроекту", який також був радником директора ДП "Державна інвестиційна компанія"; колишній працівник "Держінвестпроекту"; колишній директор ДП "Державна інвестиційна компанія"; директор низки приватних підприємств з ознаками фіктивності.

За версією слідства, вказані особи, зловживаючи своїм службовим становищем, уклали фіктивні договори позики між ДП "Державна інвестиційна компанія", ТОВ "ТД "Борисфен" і ТОВ "Боржава резорт" для реалізації національних проектів "Якісна вода" та "Олімпійська надія - 2022". Після отримання коштів ці компанії, які, на думку детективів НАБУ, з самого початку не мали можливості для реалізації зазначених проектів, перерахували кошти на рахунки офшорних компаній, підконтрольних посадовим особам "Держінвестпроекту".

Розслідування наведених фактів детективи НАБУ проводять з липня 2016 року, після того як воно було передано з Головного слідчого управління МВС України.

Екс-голову Державного агентства з інвестицій та управління національними проектами України Владислава Каськіва в ніч на 1 листопада екстрадували в Україну.

Того ж дня Печерський суд Києва заарештував Каськіва на два місяці з альтернативою внесення 160 тисяч гривень застави. 2 листопада за Каськіва внесли заставу, і він вийшов на свободу.