UA / RU
Підтримати ZN.ua

День медичного працівника: історія

Цей день присвячений всім медикам.

У цьому році президент України Володимир Зеленський підписав указ, згідно з яким День медичного працівника в Україні відзначатиметься 27 липня. Раніше це свято відзначали у третю неділю червня.

День медика: історія

До 2023 року в Україні святкування дня медика відбувалося у червні, як і святкували з часів колишнього СРСР. Тоді свято вперше відзначили у 1981 році.

Читайте також: Медикам на прифронтових територіях підвищать зарплату: яким буде її розмір

Згідно з президентським указом №281/94 від 3 червня 1994 року, в Україні було встановлене свято на підтримку ініціативи працівників закладів охорони здоров'я. Датою святкування визначили третю неділю червня.

Вже другий рік поспіль українці живуть в умовах війни через повномасштабне вторгнення Росії. Наші медики постійно борються за життя цивільних та військових. Українські медики рятують людей після ворожих обстрілів та бомбардувань. Ризикуючи власним життя, медпрацівники продовжують сумлінно та хоробро виконувати свій обов'язок.

Минулого року в Інституті серцево-судинної хірургії імені М.М. Амосова відкрили відділення воєнної кардіохірургії. У медзакладі українські бійці з травмами серця і пораненнями грудної клітки зможуть відтепер отримати спеціалізовану.

Військові хірурги України виконали у прифронтовому шпиталю унікальну операцію. Лікарі вперше в Україні провели сучасну лапароскопічну операцію – видалення нирки при вогнепальному пораненні з руйнуванням органу.

Українська парамедикиня й волонтерка Юлія Паєвська із позивним "Тайра", яка була навесні 2022 року захоплена російськими окупантами у полон під містом Маріуполь і провела у неволі три місяці, стала лауреаткою міжнародної премії "Найхоробріша жінка" ("Найхоробріша жінка світу"), яка вручається Державним департаментом США.