UA / RU
Підтримати ZN.ua

Сьогодні виповнюється 30 років з трагічного дня аварії на Чорнобильській АЕС

Аварія на ЧАЕС стала найбільшою техногенною й гуманітарною катастрофою 20-го століття.

30 років тому, 26 квітня 1986 року на четвертому енергоблоці Чорнобильській атомній станції стався вибух, який став причиною однієї з наймасштабніших техногенних катастроф у світовій історії.

Першими у ліквідації наслідків аварії взяли участь співробітники станції. Безпосередньо під час вибуху загинула тільки одна людина, ще один помер вранці від отриманих травм. Однак згодом у 134 співробітників ЧАЕС та членів рятувальних команд, що знаходились на станції під час вибуху, розвинулась променева хвороба, протягом декількох місяців 28 з них померли.

З 1986 по 1992 роки тільки за офіційними даними у ліквідації наслідків аварії брали участь 600 тис. осіб, ще понад мільйон людей було задіяно в роботах в 30-кілометровій зоні.

Для ізоляції зруйнованого енергоблоку протягом 1986 року над ним був побудований бетонний саркофаг, відомий як об'єкт "Укриття". Чотири роки тому над 4-м енергоблоком ЧАЕС почалося будівництво нового укриття (нового безпечного конфайнмента, НБК).

Напередодні гендиректор ЧАЕС Ігор Грамоткін в інтерв'ю ZN.UA зазначив, що Чорнобильська зона може бути використана в якості бази для двох основних видів діяльності: поводження з радіоактивними матеріалами і розміщення об'єктів альтернативної енергетики.

Детальніше про стан справ на ЧАЕС читайте в інтерв'ю Олега Кильницького з гендиректором ЧАЕС Ігорем Грамоткіним "Поразка на Чорнобильській АЕС закінчилося, далі будемо тільки перемагати" у свіжому випуску тижневика "Дзеркало тижня. Україна".

Читайте також: Гендиректор ЧАЕС: У листопаді ми повинні насунути "Арку" на четвертий енергоблок

Нещодавно повідомлялося, що Німеччина виділить Україні додатково 19 млн євро для ліквідації наслідків Чорнобиля. Поряд з ФРН фінансову допомогу Україні надають 44 держави.

В кінці липня 2015 року на Чорнобильській АЕС з'єднали дві частини нового саркофага, яким до кінця 2017 року повинні накрити зруйнований енергоблок №4. Висота арки складає 110 метрів, довжина - 165 метрів, а арочний проліт становить 260 метрів. Через величезні розміри арка була побудована з двох частин.