Заарештованих у Криму за підозрою в причетності до діяльності організації "Хізб ут-Тахрір" 23 кримських татар вивезли в Росію. Про це повідомила російський омбудсмен анексованого Криму Людмила Лубіна.
"Мені повідомили, що сьогодні о 5 ранку їх вивезли на материк. У Криму їх точно немає", – сказала Лубіна, передає Крим. Реалії.
Імовірно, вони можуть перебувати в СІЗО Ростова-на-Дону, уточнив адвокат Едем Семедляев.
Також стало відомо, що російські силовики затримали 24-го кримськотатарського активіста Едема Яячикова, який після масових обшуків у Криму перебував у розшуку.
"Поки, на жаль, його місцезнаходження невідомо. Я дуже сильно побоююся за його життя і здоров'я. Сьогодні від мого колеги мені стало відомо, що він (Яячиков – ред.) нібито знаходиться в управлінні ФСБ. Однак до цього часу у мене немає інформації, де знаходиться мій підзахисний. Єдине, сьогодні виявили його автомобіль", – розповів Семедляев.
Нагадаємо, 27 березня співробітники ФСБ РФ і Росгвардії прийшли з обшуками в будинки 25 кримських татар в анексованому Криму. Велика частина обшуків проводилася в окупованому Сімферополі, в рамках сфабрикованої російськими окупантами "справи Хізб ут-Тахрір". В результаті обшуків затримали 20 осіб.
В ЄС висловили стурбованість повідомленнями про обшуки будинків в незаконно анексованому Криму з подальшими арештами і закликали владу РФ припинити чинити тиск на кримських татар в тимчасово окупованому Криму.
Генеральна Асамблея ООН в своїх резолюціях неодноразово засуджувала незаконні дії країни-окупанта і закликала її дотримуватися прав людини. 22 грудня 2018 року Генеральна Асамблея ООН прийняла нову резолюцію "Ситуація з правами людини в Автономній Республіці Крим та місті Севастополь, Україна".
Вона стала третьою ініційованою Україною і прийнятою Генасамблеєю ООН за останні два роки. При цьому Росія не виконала жодної вимоги попередніх резолюцій, ситуація лише погіршилася. У зв'язку з чим у новій резолюції вперше окремо міститься заклик до Генерального секретаря ООН підготувати спеціальну доповідь про її виконання до наступної сесії ГА ООН.
Моніторингова місія ООН з прав людини в Україні продовжує фіксувати порушення в Криму і констатує, що ніяких поліпшень за останні місяці на окупованому півострові не сталося. Детальніше читайте в матеріалі Тетяни Курманової "Права людини в Криму: без змін" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".