UA / RU
Підтримати ZN.ua

Скотч і травматична зброя: Денісова розповіла, як придушували бунт у Кропивницькому СІЗО

Травми різного ступеня тяжкості дістали 25 ув'язнених.

Співробітники слідчого ізолятора №14 у Кропивницькому придушували бунт за допомогою спецзасобів і травматичної зброї, 25 ув'язнених дістали травми різного ступеня тяжкості, повідомляє уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова.

Чим придушували: Під час перевірки СІЗО встановлено, що спецзасоби застосували до 25 ув'язнених. Підтверджено факти застосування до в'язнів фізичної сили, скотчу для фіксації, спеціальних засобів, травматичної зброї тощо. Водночас заходи фізичного впливу застосовувалися і до людей з інвалідністю та неповнолітніх.

Хто постраждав: Кожного з 25 постраждалих під час придушення бунту у СІЗО оглянули медики, вони отримують необхідну допомогу.

"Встановлено, що спеціальні засоби застосували до 25 ув'язнених. Цим особам спричинено тілесні ушкодження різного ступеня тяжкості. Кожного ув'язненого оглянуто медичним працівником та надано меддопомогу", - пише Денісова у Facebook.

Вранці 20 грудня в ізоляторі було виявлено померлого ув'язненого, втім, його смерть не пов'язана з бунтом – згідно з медичним висновком, її причиною стало отруєння невідомою речовиною. Тілесних ушкоджень у померлого не виявлено.

Людмила Денісова / Facebook

Покарання винних: З посади звільнені заступник з оперативної роботи Радіон Друмов та завідувач медчастини Олександр Степанов. Втратити посаду може й заступник начальника з комунально-побутового забезпечення Валерій Артеменко.

З 6:00 ранку 18 грудня у Кропивницькому СІЗО №14 діє особливий режим, запроваджений на 30 діб. В установі тривають перевірки представників Офісу омбудсмана та Південного міжрегіонального управління виконання кримінальних покарань та пробації щодо додержання прав ув'язнених.

Напередодні СІЗО з моніторинговим візитом відвідав представник уповноваженого з дотримання прав людини в місцях несвободи Олександр Гатіятуллін.

В ізоляторі проведено обшук, під час якого вилучено значну кількість заборонених знарядь та предметів; триває фіксація тілесних ушкоджень ув'язнених і перевірка медичної документації.

Усі випадки застосування спецзасобів задокументовано. Прокуратурою області розпочато перевірку законності їх застосування та можливого перевищення повноважень групою швидкого реагування, що залучалась до придушення бунту.

"Сьогодні робота на території СІЗО продовжується – буде проводитись огляд камер, спілкування з ув'язненими на предмет з'ясування обставин бунту, умов тримання та поводження з ними. Адміністрація Державної кримінально-виконавчої служби України сприяє працівникам Офісу омбудсмана", - йдеться у повідомленні.

Нагадаємо, 16 грудня в слідчому ізоляторі №14 в Кропивницькому стався бунт. Ув'язнений напав на психолога СІЗО та погрожував їй і її родині. На підтримку таких дій в'язні з інших камер почали стукати в двері та намагалися пошкодити інвентар всередині камер.

"Зараз оперативна обстановка в Кропивницькому слідчому ізоляторі перебуває під контролем. Спеціальні засоби і фізична сила до ув'язнених не застосовувалися. Стан здоров'я співробітниці, яка зазнала тілесних ушкоджень, задовільний", - запевняли в адміністрації.

Докладніше про стан української пенітенціарної системи, її основні проблеми та шляхи їх вирішення читайте в матеріалі Сергія Колесника та Євгенія Єніна "Сім кіл пекла пенітенціарної системи" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".