UA / RU
Підтримати ZN.ua

Скібіцький: Розвідка РФ досі не розрізняє, де в Україні ТЦ, а де об'єкти ОПК. Через це важко будувати плани

Та він наголосив, що просто просидіти весь рік в обороні — не вихід. 

Стратегія війни у 2024 році багато в чому залежать від міжнародних партнерів, зокрема через домовленості щодо спільного виробництва озброєння, наголосив заступник очільника ГУР МО Вадим Скібіцький. Під час подкасту УП він також підкреслив, що якщо захисники просто займуть оборону — це ні до чого не приведе. 

Скібіцький нагадав, що у росіян є багато мобілізаційного ресурсу, завдяки якому вони поповнюють свої втрати та укомплектовують підрозділи. 

"Розвиток наших спроможностей буде залежати від того, наскільки наш оборонно-промисловий комплекс здатен виготовляти озброєння і військову техніку", – наголосив також він, додаючи, що партнери зараз наполягають на локалізації виробництва. 

Втім, удари Росії є свідченням того, що в умовах війни важко щось запланувати. Розвідка країни-агресора досі не може розрізнити, де в Україні справді виробляють озброєння, а де на місці колишніх підприємств ОПК вже побудовано цивільні об'єкти, наприклад, ТЦ. 

Читайте також: TIME назвав одним з глобальних ризиків 2024 року «розділену Україну»

Нагадаємо, голова оборонного комітету ВР Олександр Завітневич заявив, що мета України — якнайшвидше вийти на рівень максимального задоволення потреб фронту продукцією власного виробництва або тією, яка була виготовлена у співпраці з партнерами. Для реалізації цього задуму є два варіанти. Перший — поповнення продукції "оборонки" новими номенклатурами: дронами, артснарядами. Другий — реанімація оборонних спроможностей, які країна мала у минулому: виробництво танків, ракет та літаків.