Колишній прем'єр-міністр України Володимир Гройсман публічно звинувачує НАБУ у брехні, яка виникла відразу після того, як стало відомо про його президентські амбіції. При цьому директор НАБУ заперечує, що в Бюро щось офіційно говорили щодо цього. Про це Артем Ситник заявив в інтерв'ю редактору відділу політики ZN.UA Інні Ведерніковій.
«Інформаційна політика НАБУ полягає в тому, що ми робимо заяви, виходячи тільки з уже встановлених фактів. Стовідсотково встановлений факт - справа по квартирах Нацгвардії. В частині інших епізодів - йде розслідування», - сказав він.
При цьому Ситник не вважає, що матеріали по Гройсману витекли від НАБУ.
«У рамках розслідування цього факту по низці напрямків проводилися обшуки. Природно, що люди й організації, які обшукували, знайомилися з документами. Тому інформація стала публічною. Що для нас не дуже добре», - пояснив директор НАБУ.
Він також зазначив, що експертиза з оцінки приміщення в справі Гройсмана не завершена.
«Як тільки будуть стовідсоткові докази тієї чи іншої версії, ми все прокоментуємо», - сказав Ситник.
Нагадаємо, експрезидента "Укрбуду" Максима Микитася підозрюють у привласненні майна Національної гвардії. За версією слідства, екс-депутат з допомогою підконтрольної йому державної компанії в змові з колишнім командувачем НГУ, гендиректором компанії-забудовника, приватним оцінювачем і іншими співучасниками організував схему незаконного заволодіння майном Нацгвардії.
Незабаром у цій справі з'явився новий фігурант. Журналіст Владислав Сидоренко оприлюднив копію ухвали Вищого антикорупційного суду, в якому фігурує експрем'єр-міністр Володимир Гройсман. У документі вказується, що Гройсман нібито отримав хабар за призначення Олександра Лятамбора президентом державної корпорації "Укрбуд" у вересні 2017 року.
У Гройсмана заперечують інформацію про можливу причетність до корупції.
Хто, як і навіщо руйнує антикорупційну систему України? Чому центральна влада і президент Зеленський зберігають гробове мовчання? Яку роль в розхитуванні основ держави відіграють українські олігархи і Москва? Які пласти топ-корупції можуть бути розкриті справами по ОАСК і екснардепу Микитасю? Навіщо ОПУ покриває Олега Татарова? Скільки треба ще часу, щоб розібратися з плівками Лероса і «понятійками» Кличка? Чи є у НАБУ реальні претензії до експрем'єра Гройсмана?
Ці теми були підняті в першій частині інтерв'ю з директором НАБУ Артемом Ситником. Але головне - ви отримаєте не клаптик, а комплексне бачення ветерана антикорупційного післямайданного фронту про те, хто, як і навіщо руйнує антикорупційну систему.