UA / RU
Підтримати ZN.ua

Ситник розповів про "зливи" співробітниками СБУ інформації про "прослушку" для НАБУ

Директор НАБУ впевнений, що Бюро зможе працювати ефективніше, отримавши право на самостійне зняття інформації з каналів зв'язку.

Директор Національного антикорупційного бюро Артем Ситник заявив, що співробітники Служби безпеки України використовують доступну їм інформацію про заявках на прослуховування, щоб нашкодити роботі НАБУ.

"Ми дуже обережно підходимо до використання можливостей СБУ для здійснення прослуховування. Ми бачимо: на прослушку не поставиш - шанс у операції є, а поставиш – шансу немає. Підрозділ "К" СБУ бачить всі наші заявки на прослуховування. І вони використовують цю поінформованість, щоб зашкодити нам у роботі", - розповів Ситник в інтерв'ю "Укрінформу", опублікованому у вівторок, 17 квітня.

В якості прикладу директор НАБУ назвав зрив операції з виявлення корупції у Державній міграційній службі та розкриття агентурної мережі Бюро.

"Це був неприємний удар з боку підрозділу "К" СБУ. Я був би не щирий, якщо б сказав, що це пройшло безслідно для НАБУ. Але, якщо відверто, ми постійно чекаємо удару і намагаємося загартовувати себе", - зауважив Ситник.

Він також повідомив, що незважаючи на те, "що максимуму вже не вийде", розслідування відносно посадових осіб ДМС триває.

"Ми далі рухаємося в цій справі слідчим шляхом. Також непогано і те, що одна з фігурантів цього виробництва (перший заступник голови ДМС Діна Пімахова - ред.) звільнено з посади", - додав директор НАБУ.

Разом з тим Ситник запевнив, що з повагою ставиться з голови СБУ Василя Грицака та його підлеглих, "які займаються безпосередньо тим, чим має займатися спецслужба".

Він також висловив упевненість, що Бюро зможе працювати ефективніше, отримавши право на самостійне зняття інформації з каналів зв'язку.

Комітет Верховної Ради України з питань протидії та запобігання корупції ще в липні 2016 року одноголосно схвалив проект закону №4812 і закликав депутатів прийняти його в цілому. Проте законопроект досі не винесли на розгляд парламенту.

Про необхідність надати НАБУ право на "прослушку" неодноразово говорили західні партнери України. Зокрема, у минулому році відповідні заяви робили єврокомісар Йоганнес Ган і посол США в Києві Марі Йованович.