Про встановлення підслуховуючих пристроїв у кабінеті заступника генпрокурора - керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Назара Холодницького знали лише троє співробітників Національного антикорупційного бюро. Саме НАБУ Генпрокуратура доручила провести негласні слідчі дії стосовно голови САП, повідомив директор Бюро Артем Ситник.
Він уточнив, що кримінальне провадження щодо Холодницкого зареєструвала безпосередньо Генпрокуратура. І вона ж домоглася санкції суду на прослуховування керівника САП.
"Виконання цієї постанови було доручено детективам НАБУ. І силами оперативно-технічного управління, і детективами НАБУ цю постанову було виконано. Про виконання цієї постанови знало дуже обмежене коло осіб, виключно з детективів НАБУ", - розповів Ситник в інтерв'ю Hromadske.ua, опублікованому в п'ятницю, 10 серпня.
На уточнююче запитання, скільки людей знали про проведення операції, директор НАБУ відповів: "Троє. Грубо кажучи, три людини".
За словами Ситника, НАБУ не звітувало перед ГПУ про встановлення "жучків" і про початок прослуховування.
"У Генпрокуратурі тільки знали про те, що є це рішення. Але як воно виконується, чи почалося його виконання чи ні - Генеральна прокуратура не знала про це", - уточнив Ситник.
Директор НАБУ в черговий раз висловив незгоду з рішенням Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії прокурорів, яка не стала звільняти Холодницкого, а обмежилася доганою.
"Тези про те, що тут немає нічого кримінального, якраз не відповідають дійсності. Це наша думка", - резюмував Ситник.
20 березня на зовнішній поверхні акваріума в робочому кабінеті голови Спеціалізованої антикорупційної прокуратури виявили приховані засоби прослуховування. Слідчі дії стосовно керівника САП проводило Національне антикорупційне бюро під процесуальним керівництвом ГПУ.
Директор НАБУ Артем Ситник заявив про те, що під час прослуховування кабінету Холодницького вдалося зафіксувати інформацію про тиск на певних посадових осіб для прийняття ними певних рішень. Згодом генеральний прокурор Юрій Луценко повідомив про те, що в записах, зроблених у кабінеті, не виявлено підстав для притягнення його до кримінальної відповідальності, але зафіксовано дисциплінарне порушення в роботі.
26 липня КДКП вирішила притягнути до дисциплінарної відповідальності Назара Холодницького. КДКП визначила дисциплінарне стягнення у вигляді догани, замість звільнення. Підставою для розгляду даного питання стали скарги керівництва Національного антикорупційного бюро та Генеральної прокуратури на неодноразові грубі порушення правил прокурорської етики та неналежне виконання службових обов'язків.
Директор Національного антикорупційного бюро Артем Ситник заявив про свій намір оскаржити це рішення.
Посольство США в Україні, прокоментувавши рішення КДКП, натякнуло на те, що глава САП повинен сам піти у відставку.
Детальніше про справу головного анткорупційного спецпрокурора читайте у матеріалі Олександра Леменова "Кейс Холодницького: звільнять, посадять чи домовляться?" в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".