UA / RU
Підтримати ZN.ua

Синоптики попередили українців про останні теплі дні: насолоджуйтеся "бабиним літом"

Найближчі кілька днів будуть теплими та сонячними.

Погода в Україні у вихідні дні 11-12 вересня прогнозується теплою і комфортною для відпочинку і прогулянок.

Температура повітря протягом вікенду буде +22 -26 градусів, пише синоптик Наталія Діденко на своїй сторінці в Facebook.

На більшій частині території України опадів не очікується, лише в неділю в Криму, на Херсонщині та Закарпатті можливі невеликі дощі.

Скріншот з facebook.com/tala.didenko

У Києві та області 11-12 вересня буде суха і сонячна погода. Максимальна температура в столиці в суботу і неділю досягне + 23-25 ​​градусів. Ночі будуть прохолодні, але без заморозків.

Бабине літо (у Північній Америці — індіанське літо) - тривалий період теплої та сухої погоди в середині вересня або в першій половині жовтня. Пов'язаний, як правило, зі стійким антициклоном. Бабине літо настає після значного похолодання, і може супроводжуватися вторинним цвітінням деяких рослин, які зазвичай цвітуть тільки один раз на рік.

Читайте також: Наступна сонячна супер-буря може викликати глобальний "інтернет-апокаліпсис"

За словником Брокгауза й Ефрона, бабине літо — це початок осені, коли по повітрю носяться білі нитки.

За повідомленням Укргідрометцентру в понеділок, 13 вересня, в Україні переважно без опадів, але вдень у західних областях місцями можливі короткочасні дощі та грози. 14 вересня вночі та вдень на більшій частині країни місцями короткочасні дощі, грози. Температура вночі 10-16, вдень 22-28.

Прогноз погоди в Україні на 13 вересня. Скріншот з сайту Укргідрометцентру

У Києві без опадів, але 14 вересня місцями короткочасний дощ з грозою. Температура вночі 10-15, вдень 22-27, а 14 вересня температура трохи опуститься до 18-23 градусів.

Раніше синоптики поділилися своїм прогнозом на наступні місяці літа і розповіли, коли в Україні випаде перший сніг.

Також ZN.UA писало, що в листопаді 2021 року Національна гідрометеослужба України відсвяткує своє 100-річчя. А з початку проведення перших інструментальних метеорологічних спостережень в нашій країні виповнюється 250 років. Уявляєте, який досвід роботи був придбаний за ці роки? Детальніше про це в статті "Національна гідрометеослужба: нагальна потреба послідовного реформування".