Синод Української православної церкви Київського патріархату (УПЦ КП) затвердив повну та скорочену форми титулу свого предстоятеля. Патріарх УПЦ КП Філарет у відносинах з іншими церквами буде називатися "Блаженніший Архієпископ Митрополит Київський і всієї Руси-України". Як повідомляє прес-служба церкви, рішення прийнято в суботу на засіданні синоду.
Наголошується, що повний титул Філарета звучить наступним чином: "Святійший і Блаженніший (ім'я), Архиєпископ і Митрополит Києва - Матері міст Руських, Галицький, Патріарх всієї Руси-України, Свято-Успенських Києво-Печерської і Почаївської Лавр Священноархімандрит". Скорочений титул: "Святійший (ім'я), Патріарх Київський і всієї Руси-України".
Вказується також, що у відносинах з іншими помісними православними церквами припустимою формою є звертання "Блаженніший Архієпископ (ім'я), Митрополит Київський і всієї Руси-України".
Як повідомлялося, 11 жовтня Синод Вселенського патріархату підтримав надання автокефалії Українській православній церкві. На Фанарі заявили про те, що процес надання Томосу триватиме. Крім того, Синод визнав недійсними анафеми, які РПЦ наклала на патріарха УПЦ КП Філарета і митрополита УАПЦ Макарія.
Патріарх Київський і всієї України-Русі Філарет повідомив про те, що українські православні ієрархи проведуть Собор, на якому буде прийнято рішення про створення єдиної помісної православної церкви.
Тим часом Російська православна церква 15 жовтня офіційно оголосила про повне припинення євхаристичного спілкування з Константинопольським патріархатом. Таким чином, РПЦ виконала свою погрозу розриву з Константинополем у разі надання останнім автокефалії українській церкві.
Детальніше про надання Томосу українській церкві читайте у статті Катерини Щоткіної "Томос: усі гарантії, крім української..." у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".