UA / RU
Підтримати ZN.ua

Синод ПЦУ ввів низку заборон на Філарета та позбавив сану його прихильників

Філарету заборонено скликати та очолювати збори для розв'язання питань церковного управління.

На главу Української православної церкви Філарета у Православній церкві України наклали "санкції".

Також були позбавлені сану всі, хто був іменований Філаретом архієреями, йдеться у рішенні Синоду ПЦУ від 2 лютого.

Вказується, що Синод на своєму засіданні розглянув порушення архієреєм у спокої Філаретом (Денисенко) та його послідовниками канонічного порядку.

Філарету заборонили "вчиняти дії, що належать до компетенції єпархіального архієрея". Також заборонено скликати та очолювати збори для розв'язання питань церковного управління, заборонено здійснювати висвячення у будь-який священний сан.

"На підставі раніше прийнятих Священним Синодом рішень було визначено, що колишній предстоятель Української православної церкви Київського патріархату преосвященний Філарет (Денисенко) є архієреєм Православної церкви України на спокої, якому... з червня 2019 р. канонічно заборонено вчиняти дії, що належать до компетенції єпархіального архієрея та предстоятеля Церкви, зокрема, заборонено скликати та очолювати збори для вирішення питань церковного управління, заборонено здійснювати висвячення у будь-який священний сан тощо”, — йдеться у повідомленні.

Також особи, що з червня 2019 року іменовані Філаретом архієреями, насправді не мають архієрейського висвячення та сану. Тому "за розбійницьке присвоєння архієрейських титулів та повноважень та інші дії, спрямовані на провокацію поділів в Українській православній церкві", ці особи підлягають церковному суду та позбавленню священного сану.

Читайте також: Верховний суд «відхрестився» від втручання в об'єднання православних церков

У лютому 2020 ПЦУ призупинила повноваження почесного патріарха Філарета як члена Синоду.

Раніше почесний патріарх Православної церкви України (ПЦУ) Філарет звернувся до Окружного адмінсуду Києва, щоб той змусив Державну службу з етнополітики та свободи совісті зареєструвати постанову невизнаного Собору так званого УПЦ Київського патріархату щодо відновлення цієї релігійної організації.

Нагадаємо, у грудні 2018 року відбувся об'єднавчий церковний Собор, на якому ліквідували УПЦ КП, створили ПЦУ та обрали її предстоятелем митрополита Єпіфанія. Він на той час був намісником предстоятеля УПЦ КП Філарета. Тоді ж Філарет підписав ухвалу про ліквідацію УПЦ КП.

Однак у травні 2019 року почесний патріарх Філарет заявив, що Київський патріархат продовжує існувати, а він сам залишається чинним патріархом.

За кілька тижнів предстоятель ПЦУ Єпіфанія видав указ, згідно з яким документи від імені релігійного об'єднання "Українська православна церква Київського патріархату", видані після 30 січня 2019 року, є недійсними. А потім синод підпорядкував ПЦУ усі парафії та монастирі Київського патріархату.

Також Філарет заявляв, що відкликав свій підпис під постановою помісного собору від 15 грудня 2018 року щодо ліквідації УПЦ КП.

Детальніше про «грі» Філарета читайте у статті Катерини Щеткіної "Святійші недуги" для ZN.UA.