Китай досі не пропонував жодного мирного плану для завершення війни в Україні, наголосив ексміністр закордонних справ Павло Клімкін. Під час телемарафону він пояснив, що 12 пунктів, які опублікували у КНР кілька місяців тому, таким не є.
"План — це послідовність кроків, гарантії їх виконання та часові рамки, а Китай опублікував принципи. Перший — територіальна цілісність і суверенітет, але Пекін не каже, що Росія має прямо зараз вивести війська, - наголосив Клімкін. - Китайці кажуть, що декларують принцип, але хочуть обговорювати, як вони його розуміють. Тому тут простір для розмови з китайцями є".
Ексглава МЗС також вважає успішною останню зустріч китайського лідера Сі Цзіньпіна та президента США Джо Байдена.
"Сі не хоче якогось негативу у відносинах зі США, він намагатиметься відігравати стабілізаційну роль. Рано говорити про загальну стратегію США та Китаю, але щодо загальної тактики можна", — заявив дипломат.
Нагадаємо, речниця МЗС Китаю Мао Нін заявила, що зустріч президентів США Джо Байдена та КНР Сі Цзіньпіна не повинна вплинути на позицію Пекіна щодо "кризи в Україні". Та український лідер Володимир Зеленський все одно зауважив, що факт проведення цих переговорів - це добре для нашої держави.
США й Китай занадто великі й важливі для всього світу, тому конфлікт між ними не може бути справою лише Вашингтона та Пекіна. За самітом лідерів двох найсильніших держав планети в Сан-Франциско уважно стежили в усіх столицях. Які висновки можна зробити після нього? Яким є його значення для України? Про це пише Віктор Константинов у статті "Зустріч Байдена та Сі: короткий перепочинок перед неминучою бурею".