UA / RU
Підтримати ZN.ua

Штрафи за неносіння маски у громадських місцях та транспорті підтримують 75% українців – опитування

Соціологи розповіли, скільки українців часто носять захисну маску та дезінфікують руки.

За новинами про коронавірус часто слідкують 62% громадян, йдеться в результатах опитування Соціологічної групи “Рейтинг”. Інколи слідкують за подібними новинами 20% українців, рідко - 11%. Взагалі не цікавляться новинами про коронавірус 7% опитаних.

Крім того, 70% громадян дуже хвилюються через те, що хтось з їхніх близьких може захворіти на коронавірус. При цьому про своє власне здоров’я хвилюються майже вдвічі менше українців. 

“З березня дещо зросла кількість тих, хто дуже хвилюється через можливе захворювання. Більше таких серед мешканців сіл, людей старшого віку і жінок”, - зазначили соціологи.

Згідно з даними опитування, 41% громадян оцінили свій емоційний стан за останній тиждень як спокійний, ще 29% – як напружений. Порівняно з березнем показники напруженості дещо зросли. Вищий рівень тривожності фіксується серед жінок, старших людей, а також тих, хто частіше відслідковують новини про коронавірус і бояться захворіти.

Думки про те, що часто одягають захисну маску притримуються 83% українців. Ще 14% зазначили, що інколи або рідко одягають маску, майже ніколи - 3% респондентів. Часто дезінфікують руки 70% опитаних. Інколи чи рідко це роблять 23%опитаних, майже ніколи - 6%.

Лише 14% громадян зазначили, що часто використовують захисні рукавиці, 33% – інколи або рідко, 53% – майже ніколи. Порівняно з березнем, часте користування масками значно зросло з 58 до 83%, а захисними рукавицями – суттєво знизилося з 38 до 14%.

Водночас 75% українців підтримують введення штрафів за перебування у громадських місцях і транспорті без масок. Проти цього висловилися 24% громадян. Частіше штрафи підтримують жінки і старші люди, найвища підтримка у Києві, найменше – на Півдні.

Читайте також: Діяльністю Зеленського щодо боротьби з коронавірусом не задоволені 60% українців – опитування

Дослідження провели 15-17 листопада серед населення України віком від 18 років і старші в усіх областях, крім тимчасово окупованих територій Криму та Донбасу. Вибірка репрезентативна за віком, статтю і типом поселення. Всього опитали 3000 респондентів. Метод опитування: CATI (Computer Assisted Telephone Interviewing -телефонні інтерв'ю з використанням комп'ютера). На основі випадкової вибірки мобільних телефонних номерів. Помилка репрезентативності дослідження з довірчою імовірністю 0,95: не більше 1,8%.