UA / RU
Підтримати ZN.ua

Штраф за неявку до військкомату: чи треба його оплачувати, якщо повістку вкинули у поштову скриньку

Роз'яснення дала експертка.

Через війну, яку розпочала Росія, в Україні введена загальна мобілізація та воєнний стан. Мобілізації підлягають військовозобов'язані чоловіки у віці від 18 до 60 років, які отримують повістки. Юристка юридичної фірми GRACERS Анастасія Цибулько розповіла виданню "РБК-Україна", чи потрібно оплачувати штраф за неявку до ТЦК, якщо повістку вкинули у пошту скриньку.

Цибулько пояснила, що вручення повістки шляхом її вкидання у поштову скриньку є незаконною відповідно до чинного законодавства.

Читайте також: Загальна мобілізація: коли повістка вважається врученою законно

"Згідно з постановою Верховного Суду від 14 грудня 2021 року, належно врученою є лише повістка, яка вручена особисто військовозобов’язаному і він поставив підпис про її отримання. Вручення повістки через пошту не може бути особистим, і до того ж особа не має реальної можливості поставити підпис про її отримання", – сказала вона.

Юристка наголосила, що оплата такого штрафу означатиме, що людина визнає свою вину у вчиненні цього правопорушення, хоча незаконні дії вчинили саме ТЦК та СП.

"Якщо така ситуація знову повториться, то людині випишуть ще більший штраф за повторне вчинення правопорушення. Більш того, Національній поліції України буде надане право здійснити щодо такої особи адміністративне затримання за порушення законодавства про мобілізаційну підготовку та мобілізацію", – пояснила Цибулько.

За словами експертки, для того, щоб уникнути цих наслідків, не варто оплачувати такий штраф.

"Його варто оскаржувати в судовому порядку. Для подання оскарження постанови ТЦК та СП про накладання адміністративного стягнення надається строк 10 днів. Однак очевидно, що коли вам вручили повістку шляхом направлення на поштову скриньку, то даний строк вже давно сплив. У такому разі вам варто подати до суду заяву про поновлення строку на оскарження постанови", – резюмувала Цибулько.

Під час війни багато сміливих чоловік та жінок добровільно стали на захист нашої країни. Для того, щоб приєднания до лав ЗСУ, потрібно пройти медичну комісію. Раніше ми писали, як підготуватися до проходження ВЛК та які документи треба принести в ТЦК.