UA / RU
Підтримати ZN.ua

Шольц розповів, якою бачить Україну майбутнього: "Вступ в ЄС — одне з найпослідовніших геополітичних рішень нашого часу"

Він запевнив, що Захід продовжить підтримку нашої країни й після закінчення війни. 

Канцлер Німеччини Олаф Шольц вважає, що після перемоги Україна стане потужним постачальником "зеленої" енергетики, експортером високоякісних промислових та СГ-продуктів, гігантом у цифровій галузі з одними з найрозвиненіших ІТ-спеціалістів у світі, членом Євросоюзу та загалом державою з правосуддям та інфраструктурою, на які будуть рівнятися інші. Про це він заявив під час Міжнародної експертної конференції з відновлення, реконструкції та модернізації України, яка триває у Берліні. 

"Сьогодні ми не знаємо, коли закінчиться ця війна, але вона закінчиться", - зауважив Шольц, додаючи, що Захід буде допомагати Україні і після перемоги. 

Німецький канцлер переконаний, що над відбудовою нашої держави працюватимуть "найсвітліші та найяскравіші з умів", це відбуватиметься за допомогою "колективних знань" світу. Тож союзникам, на його думку, слід вже зараз почати роботу над довгостроковими програми для України, аби розуміти, звідки нам йтимуть допомога та гроші на відбудову протягом наступних років та десятиліть. 

"Це не донорська конференція. Більш фундаментально. Це про розробку структур та механізмів, які сприяють фінансуванню того, що [британський економіст] Джон Мейнард Кейнс у 1944 році назвав "перманентною реконструкцією", – пояснив він.

Шольц нагадав, що Україна - майбутній член ЄС, тому наша інтеграція  -  "одне з найпослідовніших геополітичних рішень нашого часу": "Не тільки Україна, а і Європа загалом стане від цього лише сильнішою....

У її боротьбі за свободу, незалежність і суверенітет Україна не самотня – і не буде самотня. ...> Ми підтримуватимемо її політично, фінансово, по гуманітарній темі та військовою допомогою стільки, скільки буде потрібно. ...> > Цінності, які у нас спільні, переможуть". 

Читайте також: Шольц пообіцяв відправити Україні решту IRIS-T якнайшвидше

Нагадаємо, нещодавно канцлер Німеччини Олаф Шольц запропонував союзникам створити план післявоєнного відновлення для України, який містив би спільне фінансування від країн ЄС, США та інших союзників. Його ініціативу підтримала президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн, яка вважає, що про відбудову України слід починати думати вже зараз. 

Світ публічно заговорив про план Маршалла для України ще на самому початку війни. Але його усе ще не сформулювали. Володимир Даценко в очікуванні відбудови ставить "П’ять запитань, на які досі немає відповідей".