UA / RU
Підтримати ZN.ua

Шокін створив свою групу з розслідування справи Гонгадзе

Новий генпрокурор обіцяє активізувати розслідування з гучної справи журналіста.

Генеральний прокурор України Віктор Шокін відновив досудове розслідування кримінальної справи за фактом вбивства журналіста Георгія Гонгадзе, повідомили в генеральній прокуратурі у вівторок.

Прес-служба ГПУ також зазначає, що генпрокурором Віктором Шокіним створена слідча група і група прокурорів для розслідування умисного вбивства Георгія Гонгадзе за попередньою змовою групою осіб, а також за фактом перевищення влади і службових повноважень високопоставленими особами.

У ГПУ стверджують, що у число відповідальних за розслідування прокурорів увійшли особи, які займалися справою Гонгадзе ще з 2002 року.

Попередній генпрокурор Віталій Ярема відновив справу про вбивство Гонгадзе в липні 2014 року.

Читайте також: Пінчук пояснив звинувачення Кучми у справі Гонгадзе бізнес-конфліктом

Журналіст Георгій Гонгадзе був убитий восени 2000 року.

Журналіст Гонгадзе був убитий восени 2000 року.

Тільки 22 липня 2009 року був затриманий колишній керівник департаменту зовнішнього спостереження і кримінальної розвідки МВС України генерал Олексій Пукач, який визнав свою причетність до вбивства Георгія Гонгадзе. Тоді ж замовником убивства був названий екс-глава МВС Юрій Кравченко, який був убитий в 2005 році в своєму будинку.

21 березня 2011 року було порушено кримінальну справу стосовно Кучми на основі знайдених аудіозаписів (т. зв. "касетний скандал" - ред.), які нібито прямо вказують на причетність вищого керівництва України до вбивства Гонгадзе.

13 грудня 2011 року Печерський районний суд Києва визнав незаконним порушення кримінальної справи стосовно Кучми і скасував відповідну постанову Генпрокуратури. Аудіозаписи екс-співробітника управління Держохорони майора Миколи Мельниченка суд не визнав доказом у справі про вбивство Гонгадзе. Апеляційний суд Києва, а потім Вищий спеціалізований суд з розгляду цивільних і кримінальних справ визнали законним закриття кримінальної справи стосовно Кучми. Сам Кучма категорично спростовує свою причетність до загибелі журналіста.

У грудні 2012 року Кузьмін розповів журналістам, що розслідування щодо замовників вбивства журналіста проводиться в нових умовах, внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань. Такі дії пов'язані зі вступом в силу 21 листопада нового Кримінального процесуального кодексу.

29 січня 2013 року Печерський райсуд Києва засудив екс-главу департаменту зовнішнього спостереження МВС України Олексія Пукача до довічного позбавлення волі, визнавши його винним у вбивстві Гонгадзе. Тоді Пукач публічно заявив: "Мені вирок буде зрозумілий, коли зі мною будуть сидіти Кучма і Литвин".

У листопаді 2013 року генпрокуратура під керівництвом Віктора Пшонки також не знайшла в Кучмі можливого замовника вбивства Гонгадзе.

30 квітня 2014 року в генпрокуратурі пообіцяли переглянути причетність Кучми до справи Гонгадзе.