UA / RU
Підтримати ZN.ua

Шмигаль просив очільницю Єврокомісії "сприяти ранньому доступу" України до вакцини проти COVID-19 – ЗМІ

За словами Шмигаля, без відповідного сприяння, Україна може отримати вакцину пізніше, ніж може собі це дозволити.

Голова уряду Денис Шмигаль звернувся до президентки Європейської комісії Урсули фон дер Ляєн для “сприяння ранньому доступу” України до вакцини від коронавірусу. Про це повідомила “Радіо Свобода” із посиланням на датований 30 грудня лист прем’єр-міністра, який є в їхньому розпорядженні.

“Поточна ситуація свідчить, що ми зможемо отримати вакцину від Фонду COVAX та в рамках двосторонніх договорів з виробниками не раніше березня 2021 року, тобто пізніше, ніж ми це зможемо собі дозволити. Такий підхід може призвести до певної ізоляції України щодо країн ЄС, зокрема тих, кордони яких межують з Україною. У зв’язку з цим ми потребуємо більш тісної взаємодії з ЄС та сприяння ранньому доступу громадян України до вакцинації”, – йдеться у листі Шмигаля.

Прем’єр-міністр стверджує, що така взаємодія стане важливим сигналом солідарності Європи “для нашого населення, наших друзів та опонентів”.

“З метою координації можливої передачі вакцини від ЄС та інших наших партнерів ми утворили Спільну переговорну групу, інформацію про склад якої буде передано дипломатичними каналами. У цьому контексті пропоную, щоб представники зазначеної Групи, відповідних інституцій ЄС та держав-членів невідкладно провели переговори для планування можливих наступних кроків. Це дозволить Українській стороні забезпечити необхідний рівень готовності”, – заявив Шмигаль.

Читайте також: Компанія Moderna готується до постачання в цьому році до 1 млн доз вакцини від COVID-19

Напередодні головний санлікар Віктор Ляшко заявив про те, що Україна отримала від COVAX лист, в якому йдеться про можливість поставок м-РНК вакцини найближчим часом

Україна отримає вакцину виробництва китайської компанії Sinovac Biotech, про підписання договору з якої стало відомо 30 грудня. Йдеться про 1 913 316 доз, поставки почнуться протягом 30 днів після реєстрації вакцини - препарат знаходиться на третій стадії клінічних випробувань.

Ще 1,2 млн доз Україна отримає в рамках європейської ініціативи COVAX, поставки почнуться в березні.

24 грудня міністр охорони здоров'я Максим Степанов підписав Дорожню карту масової вакцинації від COVID-19 в Україні в 2021-2022 роках. Кампанію планують проводити в п'ять етапів, в першу хвилю вакцинують медперсонал стаціонарів для лікування пацієнтів з ковід, військових в зоні ООС на сході країни і людей похилого віку в інтернатах і будинках для людей похилого віку.