UA / RU
Підтримати ZN.ua

Школи Сумської області та Чернігова перейдуть на дистанційку вже наступного тижня

Йдеться про установи, в яких вакциновані менш ніж 80% персоналу.

З наступного тижня Сумська область готується перейти в "жовту" зону карантину через пандемію коронавірусу.

Якщо це станеться, а ймовірність досить велика, то більшість шкіл і дитячих садів області будуть закриті на карантин і перейдуть на віддалене навчання, повідомив голови Сумської ОДА Дмитро Живицький на своїй сторінці в Facebook.

На карантин закриють навчальні заклади, в яких мінімум 80% працівників не щеплені хоча б однієї дозою вакцини.

"Ми спостерігаємо все більшу кількість хворих на СОVID-19 в Сумській області. При переході в "жовту" зону карантину, школа, в якій провакциновано менше ніж 80% працівників, переходить до навчання в онлайн-режимі. У" жовту зону "наша область може потрапити вже в наступний понеділок! ", - написав Живицький.

Читайте також: Міносвіти: Від коронавірусу вакциновані менше 60% працівників системи

Глава ОДА турбується про введення повного локдауну в області, який супроводжується зростанням смертності від коронавірусу.

"Ми не можемо допустити тотального локдауну, переповнених лікарень і смертей в області!", - написав Живицький.

Також школи Чернігова з 13 вересня можуть ввести дистанційну форму навчання через те, що вся Україна, як планується, перейде в "жовту" зону карантину через зростання захворюваності COVID-19.

Про це заявив Чернігівський міський голова Владислав Атрошенко. Він уточнив, що у звичайному режимі можуть працювати тільки ті освітні установи, в яких 80% працівників вакцинувалися. Зараз в місті тільки дві таких школи - №17 і №35.

Секретар міськради Олександр Ломако додав, що уряд може піти на деякі поступки і дозволити працювати тим учителям, які отримали першу дозу вакцини та чекають на другу.

Які обмеження є в жовтій зоні:

Раніше повідомлялося, що міністр охорони здоров'я Віктор Ляшко попередив, що МОЗ вже подав в уряд клопотання з проханням перевести Україну з "зеленого" на "жовтий" рівень епідемічної безпеки й посилити карантин. Карантин в Україні, за його словами, можуть посилити вже з найближчого понеділка.

Станом на вівторок, 7 вересня, всі області України перебувають в «зеленій» зоні адаптивного карантину. Однак у двох областях епідеміологічні показники тривалий час виходять за межі норми.

Починаючи з минулого тижня, в Луганській області простежується погана динаміка госпіталізації хворих COVID-19. Зараз вона становить 92%, а кілька днів тому вона перебувала в межах 97,2-104,3%.

Станом на 7 вересня в країні виявили 2 197 нових випадків COVID-19. За минулу добу 485 осіб госпіталізовано, 1 429 осіб одужали, 53 - померли від ускладнень.

За добу методом ПЛР протестували 22 596 осіб, методом ІФА - 7 811 осіб, експрес-тестами - 17 992 людини.

За весь час пандемії в Україні коронавірусів захворіли 2 300 504 особи, одужали - 2 214 606 осіб, летальних випадків - 54 054.

Раніше в Міністерстві освіти спростували інформацію про переведення всіх шкіл на дистанційну форму навчання. Для очного навчання потрібно 80% провакцинованих працівників школи в разі встановлення "жовтого" рівня епідемічної небезпеки.

Наразі всі школи працюють у звичайному режимі, розмови про можливу дистанційку звучать все наполегливіше. Більшість школярів та батьків її бояться. А як в інших країнах? Зібрала все цікаве про дистанційку за кордоном і порівняла її з нашої Тетяна Харламова в матеріалі "Привид дистанційки: як до цього готуються" у них "і як — в Україні".