Вищий антикорупційний суд відправив під арешт ексдиректора з правових питань компанії Burisma і підозрюваного в спробі дати НАБУ і САП шість мільйонів доларів хабара Андрія Кічу. Підозрюваний зможе вийти на волю під заставу в 40 мільйонів гривень, повідомляє "УНІАН"
Прокурор Спеціалізованої антикорупційної прокуратури клопотав про арешт із заставою в 40 тисяч прожиткових мінімумів для працездатних осіб, пояснюючи це тим, що в разі обрання іншого запобіжного заходу Кіча може втекти за кордон або знищити докази своєї провини.
Адвокат підозрюваного був проти, називаючи запропонований прокурором запобіжний захід "необґрунтованим і безпідставним". Сам Андерй Кіча підтримав свого захисника і заявив: грошей на хабар не збирав і навіть не торкався, а їх передача відбувалася без його присутності.
За даними журналіста Юрія Бутусова, Кіча був затриманий на місці злочину разом з першим заступником начальника Податкової служби Києва Миколою Ільяшенком. Тож слова підозрюваного про те, що він не був присутній при передачі грошей, викликають сумнів.
Прокурор парирував, що з боку Кічі пособництво в даванні хабара полягало в усуненні перешкод для його вручення – саме підозрюваний вказав, які саме поправки потрібно внести в постанову, щоб закрити справу проти ексміністра екології Миколи Злочевського (за що, власне, і призначався хабар).
Він зазначив, що якби Кіча не запропонував відповідні поправки до постанови, це зупинило б передачу хабара або відклало її на деякий час.
"Клопотання задовольнити частково, застосувати до підозрюваного Кічі Андрія Володимировича... запобіжний захід у вигляді утримання під вартою терміном на 60 діб з дня його фактичного затримання, тобто до 10 серпня включно. Визначити... розмір застави 19,2 тисяч розмірів прожиткових мінімумів для працездатних осіб, який становить 40 млн 358 тисяч 400 грн", - зачитала суддя фрагмент з резолютивної частини рішення.
Якщо підозрюваний збере необхідну для застави суму, він буде зобов'язаний носити електронний браслет.
Нагадаємо, 12 червня детективи Національного антикорупційного бюро задокументували факт давання хабара керівництву НАБУ і голові Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Назару Холодницкому в розмірі $ 6 млн.
Гроші підозрюваний передавав за посередництва своєї "правої руки" з управління ДФС в Києві та інших осіб. За словами журналіста Бутусова, це були заступник начальника Податкової служби Києва Микола Ільяшенко і директор з правових питань компанії Burisma Андрій Кіча. Після затримання Кічі в компанії повідомили, що він вже давно не працює в ній.
За ці гроші правоохоронці мали закрити справу про пособництво Злочевського у заволодінні коштами стабілізаційного кредиту Національного банку, який видали "Реал Банку": за ч. 5 статті 191 та ч. 3 статті 209 (привласнення майна та легалізація (відмивання) доходів) КК України.
Генеральна прокуратура розслідувала кілька кримінальних проваджень, фігурантом яких був міністр часів Віктора Януковича, у 2015-2016 роках передали одну зі справ у НАБУ.
У січні 2017 року компанія Burisma заявила про закриття в Україні всіх процесуальних і судових дій щодо президента цієї групи Злочевського та операційних компаній, що входять в Burisma Group.
У травні 2014 року син на той час віце-президента США Джозефа Байдена Гантер Байден став членом ради директорів Burisma Limited. Напрацювання Генпрокуратури у справі Burisma цікавили оточення президента США Дональда Трампа.