UA / RU
Підтримати ZN.ua

Що робити, якщо у переселенця закінчився термін дії паспорта: існує вихід

Рішення стосується як паперових документів, так і ID-карток

Через повномасштабну російську агресію багато українців змушені були залишити свої домівки, зокрема, виїхати закордон. В багатьох з них виникають питання через закінчення терміну дії українських документів. Саме про це розповідає Тетяна Кириленко у статті «Тимчасово переміщені в Україні чи за кордоном, але ж не забуті».

Наприкінці жовтня Кабмін прийняв постанову про «Деякі питання реалізації актів законодавства у сфері міграції в умовах воєнного стану», що надає можливість в’їзду та законного перебування в Україні іноземцям та особам без громадянства, крім громадян РФ, на підставі посвідки на тимчасове або постійне проживання, строк дії якої закінчився або яка підлягає обміну після 24 лютого 2022 року. Зазначена норма діятиме під час воєнного стану і протягом 30 днів після його припинення або скасування.

Цей документ торкається й українців. У ньому йдеться про те, що на період дії воєнного стану паспорти громадян України у формі картки, терміни дії яких закінчилися під час війни, та паспорти зразка 1994 року, до яких не вклеєно фотокартки при досягненні 25- чи 45-річного віку (якщо термін вклеювання фотокартки настав у період воєнного стану), є документами, що й надалі посвідчують особу та підтверджують громадянство України.

Проте вони підлягатимуть обов’язковому обміну протягом 30 днів з моменту припинення або скасування в Україні воєнного стану.

Читайте також: Оформлення паспорта, посвідчення біженця та карти мігранта: на скільки в листопаді злетять ціни

Наявні проблеми можна спробувати розв’язати самотужки, зателефонувавши на гарячу лінію Мінреінтеграції з кризових питань: 15-48 або — на гарячу лінію Офісу уповноваженого з питань ВПО: + 38 (066) 813-62-39.

Нагадаємо, в Україні тимчасово з'явилася можливість продовжити на 5 років термін дії закордонного паспорту.