UA / RU
Підтримати ZN.ua

Шахрайські схеми в інтернеті: як від них захиститися

Рекомендації дали експерти.

Навіть під час війни в Україні продовжують діяти шахраї, тому громадянам слід бути пильними. Часто зловмисники вдаються до різних афер в інтернеті, щоб викрасти гроші з банківських карток. У Державній службі спеціального зв'язку та захисту інформації розповіли, як українці можуть убезпечити себе від шахраїв. Про це пише видання sud.ua.

Надійні паролі та двофакторна аутентифікація

Щоб убезпечити свої акаунти та поштової скриньки у мережі, необхідно використовувати надійні паролі (символи, цифри, великі та малі літери). Довжина надійного пароля – понад 8 символів.

Читайте також: Важлива інформація: українців попередили про шахраїв у Польщі

На кожен сервіс чи поштову скриньку потрібно створювати унікальний пароль. Використання пароля для входу в систему є зручним способом, проте недостатньо надійним. Посилити захист важливих даних допоможе двофакторна аутентифікація – це додаткова перевірка під час входу в акаунт.

Також потрібно налаштувати її у всіх додатках, де є особисті дані. Тоді в разі спроби зламу ви отримаєте смс-повідомлення з проханням підтвердити вхід.

Також у гаджеті можна встановити екранний пароль, графічний ключ або біометричний захист (відбиток пальця, розпізнавання обличчя).

Як захиститися від шахраїв: що треба знати громадянам

У Держспецзв'язку підкреслили, що державні органи та служби ніколи:

Також у відомстві закликали українців не довіряти повідомленням у соцмережах, які закликають ввести дані банківської картки нібито для оформлення «грошової допомоги».

«Ще одна схема: шахрай видає себе за співробітника банку й усіляко намагається дізнатися реквізити картки. Треба тримати ці цифри в таємниці», – йдеться у повідомленні.

Також потрібно бути пильними при здійсненні покупок в інтернеті. Не варто сплачувати за товар чи послугу наперед, якщо плануєте придбати щось у неперевіреного продавця. Оплата під час отримання є найбільш безпечним способом.

Раніше ми писали, як викрити сумнівні пропозиції роботи та на що потрібно звернути увагу на етапи працевлаштування.