UA / RU
Підтримати ZN.ua

Сезонна алергія: як її розпізнати

У МОЗ дали рекомендації, як діяти при алергії.

Навесні розпочинається сезон цвітіння багатьох квітів та рослин. В цей період у людей, які мають сезонну алергію, можуть спостерігатися неприємні симптоми. У міністерстві охорони здоров'я спільно з командою платформи «Бережи себе» розповіли, як розпізнати основні симптоми алергії та що потрібно робити в такому випадку.

Як розпізнати симптоми алергії

Навесні та влітку алергія часто з’являється на пилок рослин. Це ще має назву — поліноз.

Читайте також: Укус кліща: що робити, якщо це вже сталося

Характерними проявами алергічної реакції можуть бути:

У МОЗ додали, що терміни цвітіння рослин можуть бути різними.

«Це залежить від клімату та особливостей погоди. Наприклад, в травні активно квітнуть злакові. Існує інтерактивна карта, яка може допомогти відстежувати цвітіння та зорієнтуватись, на що саме у вас може бути наразі алергія», – йдеться у повідомленні.

Як можна полегшити симптоми алергії

Фахівці пояснили, що кращий спосіб позбутися алергії – це уникати алергену, але у випадку пилку рослин – це може бути важко.

Щоб зменшити інтенсивність проявів алергії, необхідно:

Які ліки можуть полегшати прояви алергії

У МОЗ пояснили, що сольові розчини для промивання носа можуть полегшити алергічний нежить, вимиваючи частинки пилку зі слизової.

Читайте також: Пил з Сахари в Україні: як захистити себе

Також допомагають антигістамінні препарати.

«Вони продаються без рецепта, але все ж таки краще проконсультуватись з лікарем. Деякі з них викликають сонливість. Тому враховуйте це, якщо багато часу проводите за кермом», – йдеться у повідомленні.

Гормональні препарати, найперше кортикостероїди. Вони можуть допомогти, якщо ви страждаєте на алергічний риніт і у вас весь час забитий ніс.

У МОЗ підкреслили, що перш ніж призначати собі ліки проти проявів алергії, варто звернутись до лікаря.

«Він визначить, які лікувальні засоби вам допоможуть та за потреби розгляне додаткові опції лікування», – резюмували у відомстві.

Раніше фахівці центру громадського здоров'я МОЗ України розповіли, як захиститися від сонячних опіків та коли необхідно звертатися до лікаря.

Важливо! Ця публікація заснована на останніх та актуальних наукових дослідженнях у сфері медицини та має виключно загальноінформаційний характер. Публікація не може бути підставою для встановлення будь-яких діагнозів. Якщо ви захворіли або потребуєте діагнозу, зверніться до лікаря!